مراحل ثبت شرکت در شهرک غرب چگونه است؟

تا الان با انواع ثبت شرکت در شهرک غرب و دلایل آن نیز آشنا شدید. همچنین اطلاعات در حیطه مدارک مورد نیاز را کسب کردید. حال باید به این بپردازیم ک ثبت شرکت در شهرک غرب چه مراحلی دارد و چه شکل و چند جلسه صورت می‌گیرد. در اولین جلسه که مجمع مؤسسین نام دارند باید مراحل زیر را انجام دهند.

  1. تعیین اعضا مؤسسین شرکت
  2. تعیین 5 نام پیشنهادی برای شرکت در شرف تأسیس
  3. تعیین موضوع اصلی فعالیت شرکت
  4. تعیین سرمایه اولیه شرکت
  5. تعیین حق السهم هریک از مؤسسین
  6. تعیین اعضا هیات مدیره و مدیر عامل
  7. تعیین اینکه حق امضا مجاز شرکت با چه کسی است؟
  8. تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های مجامع شرکت
  9. مشخص نمودن وکیل جهت مراجعه به سازمان ثبت برای ثبت و امضا

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در باغ فیض

پس از امضا صورت‌جلسات مجمع مؤسسین و انتخاب مدیران و بازرسان شرکت، بایستی مدارک به سازمان مربوطه ارسال شود تا تمام مراحل ثبت شرکت در شهرک غرب انجام شود. از طرفی تا موقعی که ثبتش شرکت با نامی که برای انتخاب کرده‌اید، در آگهی‌های چاپی و دیجیتالی دیده نشده بود، به معنی این است که هنوز شرکت شما به طور کامل ثبت نشده است.

 1. واریز وجوه تعیین نام
 2. ارسال نام‌های پیشنهادی
 3. اخذ تائیدیه تعیین یکی از نام‌های پیشنهادی
 4. تکمیل و تشکیل پرونده ثبتی
 5. واریز وجوه ثبت شرکت
 6. ارائه مجوزات لازم در صورت لزوم
 7. رفع ایرادات و مغایرت‌های احتمالی
 8. اخذ آگهی تأسیس
 9. پرداخت وجوه روزنامه رسمی
 10. اخذ نسخه امضا شده روزنامه رسمی آگهی تأسیس
 11. پرداخت هزینه‌های پلمپ دفاتر
 12. پلمپ دفاتر قانونی شرکت و اخذ آنها

گروه ثبتی پارس حساب : این شرکت علاوه بر ثبت شرکت، خدماتی مانند: ثبت برند، اخذ کارت بازرگانی و … انجام می‌دهد. اگر شما قصد ثبت شرکت در شهرک غرب و سایر خدمات را دارید می‌توانید با شرکت ما تماس بگیرید. شما می‌توانید از راه زیر با شرکت ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در شهرک غرب

شماره تماس : ۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در گیشا

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرک غرب

این نوع از ثبت شرکت در شهرک غرب که بیشترین نوع ثبت شرکت است، معمولاً بین بیشتر از دو نفر ایجاد می‌شود. این نوع ثبت شرکت به این شکل است که هر کس که مقدار سرمایه‌ای را وارد شرکت می‌کنند، آن مبلغ به قطعات ریزتر تقسیم و یا یک اندازه نم شود. این شرکت با نزدیک‌تری اعضا خانواده یا امین‌ترین افراد میان دوستان ایجاد می‌شود که هر کس در میزان مبلغی که وارد شرکت می‌کند، مسئولیت و حقوقی محدود دارد. از پیش‌ترین ثبت شرکت در شهرک غرب می‌توان به این نوع اشاره داشت.

ثبت شرکت سهامی خاص در شهرک غرب

این نوع شرکت نیز بسیار در ایران رایج است و همان‌طور که از اسمش پیداست به این معنی است که، سهامی خاصی در آن ایجاد می‌شود. به این شکل که برای ایجاد پروژه و ثبت شرکت در شهرک غرب در حوضه مسئولیت محدود، افراد و شرکا بایستی به اندازه کلی راه اندازی شرکت که می‌خواهند راه اندازی کنند سرمایه داشته باشند و فردی را به عنوان رئیس شرکت یا نماینده انتخاب کنند. در حین ثبت شرکت هم بایستی حدود 35 درصد آر مبلغ کل شرکت آماده باشد. در این حالت هر کسی از شرکت به ثبت رسیده و فعال، سهامی معین دارد که مسئولیت و حقوق آن را مشخص می‌کند.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در تهرانسر

ثبت شرکت سهامی عام در شهرک غرب

ثبت شرکت سهامی عام در شهرک غرب ، همانند سهامی خاص است اما کمی با تفاوت. به این شکل که اشخاصی که این نوع شرکت را ثبت می‌کنند همانند شرکت سهامی خاص شرایطی مشابه اما با سهام‌های منقسم شده بیشتر است. و افراد عام می‌توانند از این شرکت نسبت به شرایط موجود بر آن سهامی را به مبلغ تعیین شده بخرند. حال افرادی می‌توانند در اینجا مبلغ بیشتری به این شرکت بدهند و سهام بیشتری از آن را به خود تعلق دهند.

ثبت شرکت تعاونی در شهرک غرب

در این نوع ثبت شرکت در شهرک غرب ، به این شکل است که حداقل 51 درصد از کل مبلغی تعیین شده توسط اعضا تیم ویا شرکت تامین می شود. در صورت مقدور بودن کل مبلغ تامین شود بهتر است. سپس بویسله سازمان ها ، بانک ها ، موسسات و … بدون در اختیار گرفتن سهامی از آن شرکت ، به آن ها وام بی بهره اما در مشروط مضاربه ، مساقات و … به آن ها وام و آن ها تامین مالی می کنند.

ثبت شرکت تضامنی در شهرک غرب

این نوع شرکت معمولاً فی مابین دو نفر ثبت می‌شود که شرایط و شرط‌های دیگری بین آن‌ها ایجاد می‌شود. به این شکل است که هر یک از مؤسسین این شرکت در صورت بروز مشکل و یا بالا آمدن بدهی، موظف است که به طور 100 درصد خسارت وارده را بپردازد.

ثبت شرکت در شهرک غرب

شماره تماس : ۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹

از همراهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاس گذاریم.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در شهریار