ثبت شرکت با مسئولیت محدود در باغ فیض

شرکت با مسئولیت محدود،رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد.ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در تهرانسر

ثبت تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در باغ فیض

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود طی مراحل ذیل ضروری است:

 1. تنظیم شرکتنامه و امضای آن
 2. تادیه و پرداخت کل سرمایه شرکت
 3. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها

در رابطه با موارد فوق لازم است به توضیحات ذیل توجه شود:

 1. شرکت نامه در شرکت های با مسئولیت محدود رکن اساسی آن است؛به طوری که عدم تنظیم آن سبب بطلان شرکت است.در شرکت نامه نسبت مشارکت هر شریک و سهم الشرکه هر کدام اعم از نقدی یا غیرنقدی که باید تقویم شده باشد،قید می گردد. ثبت شرکت در باغ فیض
 2. در شرکت های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت های سهامی،کل سرمایه نقدی باید در ابتدا پرداخت شده و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد،در حالی که در شرکت های سهامی با پرداخت ۳۵ درصد سرمایه نقدی و تعهد بقیه آن می توان اقدام به تاسیس شرکت نمود.به موجب ماده ۱۰۰ قانون تجارت چنانچه شرکت با مسئولیت محدود نسبت به تادیه کل سرمایه نقدی و غیرنقدی اقدام ننماید باطل و از درجه اعتبار ساقط است.البته باید توجه داشت که شرکت حتی در صورتی که به موجب عدم اجرای این امر باطل گردد،در مقابل اشخاص ثالث و مطالبات آن ها حق استناد به این بطلان را ندارد.
 3. پس از طی مراحل فوق شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود.اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکا باشد و همانند شرکت های سهامی،الزاماَ باید نامی غیر از شرکا داشته باشد و حتی نام آن نباید به صورتی باشد که اشخاص ثالث اعتبار شرکت را منوط یا مرتبط با اعتبار یکی از شرکا تلقی کنند و اگر جز این باشد شریکی که نام او در شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت.

ثبت شرکت دانش بنیان در باغ فیض

شرکت‌های دانش بنیان (Knowledge-based Companies) به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بر پایه‌ی دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند. این شرکت‌ها مؤسسات خصوصی یا تعاونی هستند که در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در حوزه‌ی فناوری‌های برتر به ویژه در تولید نرم‌افزار مربوط تشکیل می‌شوند. موضوع کلی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، تجاری‌سازی یافته‌های ‌پژوهشی و افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها و واحدهای ‌پژوهشی است.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در ملارد

ثبت شرکت‌های تضامنی در باغ فیض

شرکت تضامنی در فرانسه و کشورهایی که سیستم حقوقی این کشور را اقتباس کرده‌اند، ازجمله ایران، دارای شخصیت حقوقی است درحالی‌که در کشورهای آنگلوساکسون شخصیت حقوقی ندارد. در حقوق ایران شرکت تضامنی دارای شخصیت حقوقی مستقل است و دارایی آن از دارایی شرکا جداست و ممکن است ورشکسته اعلام شود؛ زیرا تاجر تلقی می‌شود. در صورت ورشکستگی شرکت، طلبکاران نسبت به دارایی شرکت بر طلبکاران خود شرکا اولویت دارند. شخصیت حقوقی شرکت تا آنجا از شخصیتت شرکا جداست که ورشکستگی شرکت با ورشکستگی شرکا و بلعکس پیوستگی نداشته باشد. نتیجه این استقلال شخصیت این است که تابعیت شرکت از تابعیت شرکا جداست؛ هرچند که کنترل شرکت بر این نوع شرکت از شرکت‌های دیگر بیشتر است بهه همین دلیل حتی ممکن است بیشتر یا تمام شرکا یک شرکت تضامنی خارجی باشند و بااین‌حال شرکت ایرانی تلقی شود. مثل موردی که چند خارجی مقیم ایران با داشتن حق کار و تجارت یک شرکت تضامنی تشکیل می‌دهند که مطابق مقررات قانون ثبت شرکت‌ها و قانون تجارت ایرانی است.

برای ثبت شرکت در در باغ فیض تماس بگیرید.

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند باغ فیض چگونه انجام می شود؟

ثبت برند مانند دیگر امور ثبتی مراحل خود را داد. به طور مثال اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم غیر مجاز استفاده نمایید ،  بی شک پرونده و در خواست شما رد خواهد شد. هم چنین نباید شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری موجود در بازار داشته باشد. اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از اعداد یا حروف انگلیسی یا فینگلیش استفاده می کنید، باید کپی برابر اصل کارت بازرگانی خود را نیز با باقی مدارک خود به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید. اداره مالکیت معنوی مسئول به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری شما می باشد. این اداره تنها یک شعبه در تهران دارد. پس با این حساب کارشناسان این اداره محدود می باشد. شما پس از ثبت مدارک و تقدیم اظهار نامه، در نوبت انتظار خواهید ماند که این مدت بستگی به این دارد که چند نفر زود تر از شما به تقدیم اظهار نامه پر داخته اند. شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ، پس از این که طرحی برای خود انتخاب کردید، باید به سایت اداره مالیکت معنوی رفته و مدارک مورد نیاز را تقدیم نمایید. توجه داشته باشید که مدارک را کامل و بدون نقص به سایت ارائه دهید تا با خطای سایت مواجه نشوید یا پرونده شما به علت نقص رد نشود. شما می توانید این مراحل را با کمک مشاورین زبده ثبت برند باغ فیض انجام دهید. تا با مشکلی مواجه نشوید. پس از تایید مدارک آگهی شما با اعتباری یک ماهه در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد. چاپ آگهی در نوبت اول و با اعتباری سی روزه به این جهت می باشد که اگر اعتراضی داشت یا شباهتی با دیگر برند ها و علائم تجاری داشت، آن را به اداره مالکیت معنوی ابراز دارد. در صورتی که در مدت زمان یک ماه کسی ادعایی نداشت ، آگهی شما برای نوبت دوم به چاپ می رسد. چاپ آگهی در نوبت دوم به منزله به ثبت رسیدن برند یا علامت تجاری شما می باشد. تبریک می گوییم اکنون به برند یا علامت تجاری شما ماره ثبت رسمی تعلق گرفته است. لازم به ذکر می باشد که بدانید این شماره ثبت اعتباری ده ساله دارد که پس از گذشت این زمان، به شما یک فرجه شش ماهه جهت تمدید مالکیت برند یا علامت تجاری داده خواهد شد. در صورتی که در این مدت زمان شش ماهه جهت تمدید اعتبار آن اقدام نفرمایید ، حق امتیاز برند یا علامت تجاری از شما سلب می گردد. شما می توانید با مراجعه به ثبت برند باغ فیض تمامی این مراحل را با خیالی آسوده طی نمایید. جالب است بدانید که برند یا علامت تجاری می تواند متعلق به چند نفر نیز باشد. اما باید سهم هر کسی به صورت درصدی مشخص گردد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری در باغ فیض

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری به افراد حقیقی یا حقوقی تعلق می گیرد. مدارک مورد نیاز ثبت برند یا علامت تجاری برای افراد حقیقی

 1. کپی برابر اصل شناسنامه
 2. کپی برابر اصل کارت ملی
 3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، ۷رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی

 1. کپی برابر اصل شناسنامه
 2. کپی برابر اصل کارت ملی
 3. کپی روزانمه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، ۷رواننه ساخت ، جوای کسب یا کارت بازرگانی و …
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

نکته: در صورتی که در برند یا علامت تجاری شما از حروف لاتین استفاده نشده باشد نیازی به ارائه کارت بازرگانی نمی باشد.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در دهکده المپیک

چرا ثبت برند در باغ فیض را انتخاب کنیم؟

ثبت برند باغ فیض ، یکی از نمایندگی های ثبت برند پارس حساب می باشد. این نمایندگی جهت رفاه حال فعالان اقتصادی در باغ فیض دائر می باشد. ثبت برند پارس حساب علاوه بر امور ثبتی برند ها و علامت های تجاری خدمات دیگر مانند ثبت شرکت ، ثبت تغیرات ، رتبه بندی ، اخذ کارت بازرگانی و ثبت طرح صنعتی نیز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ثبت برند پارس حساب با داشتن متخصصین و مشاورین حقوقی ماهر در این امور ، آماده است تا مسیر را برای شما هموار تر سازد.