ثبت شرکت اسلامشهر

اسلامشهر مرکز شهرستان اسلامشهر و دومین شهر پرجمعیت در استان تهران است. اگر تصمیم به ثبت شرکت اسلامشهر را دارید با ما تماس بگیرید. این شهر نوزدهمین شهر ایران از لحاظ جمعیت می‌باشد. این شهر پرجمعیت‌ترین شهری است که مرکز استان نمی‌باشد. بر طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۵) مرکز آمار ایران این شهرستان در سال ۱۳۹۵، ۵۴۸٬۶۲۰ نفر جمعیت داشت که ۲۷۹٬۲۸۲ نفر آن مرد و ۲۶۹٬۳۳۸ نفر آن زن می‌باشند. نزدیک‌ترین شهرستان به تهران که ۱۲ کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد.

مراحل ثبت شرکت در اسلامشهر چگونه است ؟

مراحل ثبت شرکت نیز مانند بقیه کارهای اداری که این روز ها انجام می دهیم پیچدگی هایی دارد که به آن می پردازیم.

 1. پیدا کردن شریک خوب
 2. ثبت نام در سامانه‌ی ثبت شرکت
 3. انتخاب نام مناسب برای شرکت
 4. مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت
 5. وارد کردن آدرس شرکت
 6. مشخص کردن سرمایه‌ی اولیه
 7. وارد کردن نام شرکا
 8. مشخص کردن سمت اشخاص
 9. وارد کردن سهام اشخاص
 10. مشخص کردن ارتباط بین اشخاص
 11. ثبت شعب شرکت
 12. انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی
 13. وارد کردن متن صورت‌جلسه
 14. اظهارنامه /تقاضانامه
 15. تکمیل اساسنامه
 16. تکمیل شرکت‌نامه
 17. تکمیل خلاصه اظهارنامه/تقاضانامه
 18. تکمیل مدارک
 19. پست کردن مدارک

ثبت انواع شرکت ها در اسلامشهر

ثبت برند و شرکت موسسه پارس حساب به طور کلی ثبت شرکت های زیر در اسلامشهر را پوشش می دهد.

ثبت شرکت سهامی عام در اسلامشهر

از جمله شرکت هایی که در ماده ۲۰ قانون تجارت به آن اشاره شده است، شرکت سهامی است. شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.

به موجب ماده ۲ لایحه مزبور”شرکت سهامی،شرکت بازرگانی محسوب می شود، ولو این که موضوع عملیات آن، بازرگانی نباشد”. بنابراین،شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت، در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد.

هر چند که برای انجام امور غیر تجاری، مانند خرید و فروش آپارتمان، تاسیس شده باشد و با توجه به اینکه موضوع شرکت های تجاری دیگر، باید حتماَ امور تجاری باشد، تا شرکت بازرگانی محسوب گردند، لذا می توان گفت که لایحه اصلاح قانون تجارت، در مورد شرکت های عام و خاص، قائل به استثنا شده و به این طریق خواسته است با وسعت بخشیدن به زمینه های فعالیت، موجبات بیشتر تشکیل آن ها، بخصوص تشکیل شرکت سهامی عام را که در آن سرمایه های کوچک از راه خرید سهام، امکان مشارکت و جریان پیدا می کند فراهم آورد. در شرکت سهامی تعداد شرکا نباید از سه نفر کمتر باشد.

مشخصات و ویژگی ها و نحوه تاسیس شرکت سهامی عام در اسلامشهر

 1. حداقل سرمایه اولیه ، مبلغ پنج میلیون ریال است.
 2. سرمایه شرکت توسط موسسین و عموم مردم تامین می شود.
 3. سهم سرمایه موسسین نباید از ۲۰ درصد سرمایه شرکت کمتر باشد.
 4. سی و پنج درصد از مبلغ مندرج در بند ۳ مذکور باید به صورت نقدی توسط موسسین تامین و در حسابی تحت عنوان ” شرکت سهامی عام  در شرف تاسیس ” نزد یکی از بانک ها سپرده شود.
 5. اظهارنامه به انضمام طرح اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام که به امضاء کلیه موسسین رسیده باشد با قید روزنامه کثیرالانتشار منتخب ، در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به اداره ثبت شرکت ها و در نقاطی که اداره ثبت وجود ندارد به اداره ثبت اسناد و املاک محل تسلیم و رسید دریافت شود.( ماده ۶ قانون تجارت)
 6. رسید سپرده نقدی و در صورتیکه بخشی از آن در قالب تعهد غیر نقدی باشد اسناد مالکیت مربوطه در همان بانکی که واریز نقدی در آن انجام پذیرفته ، تودیع و گواهی بانک به ضمیمه اظهارنامه به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم شود.

بیشتر بخوانید : وام طلا

مشخصات و ویژگی ها و نحوه تاسیس شرکت سهامی خاص در اسلامشهر
 1. در شرکت سهامی خاص،مجمع عمومی وجود ندارد و تعداد شرکای آن کمتر از شرکت سهامی عام است.در این گونه شرکت ها صدور اعلامیه پذیره نویسی وجود ندارد و در بدو امر ۳۵ % از سرمایه باید در حساب مخصوصی سپرده شود.
 2. سرمایه شرکت به هنگام تاسیس نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد.
 3. تعداد مدیران حداقل ۳ نفر است.
 4. تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد.
 5. در شرکت سهامی خاص اوراق قرضه قابل انتشار نیست.
 6. سهام شرکت،قابل معامله در بازار بورس نمی باشد و نقل و انتقال سهام شرکت،مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.ضمناَ این شرکت نمی تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید.
 7. در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.تمام سرمایه آن باید به وسیله موسسین تاسیس گردد(ماده ۴ ل.ا.ق.ت) .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسلامشهر

شرکت با مسئولیت محدود، رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.

به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت، شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد. ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است.

تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در اسلامشهر

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود طی مراحل ذیل ضروری است:

 1. تنظیم شرکتنامه و امضای آن
 2. تادیه و پرداخت کل سرمایه شرکت
 3. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها

ثبت شرکت دانش بنیان در اسلامشهر

شرکت‌های دانش بنیان به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بر پایه‌ی دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند. این شرکت‌ها مؤسسات خصوصی یا تعاونی هستند که در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در حوزه‌ی فناوری‌های برتر به ویژه در تولید نرم‌افزار مربوط تشکیل می‌شوند.

موضوع کلی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، تجاری‌سازی یافته‌های ‌پژوهشی و افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها و واحدهای ‌پژوهشی است.

ثبت شرکت‌ تضامنی در اسلامشهر

شرکت تضامنی در فرانسه و کشورهایی که سیستم حقوقی این کشور را اقتباس کرده‌اند، ازجمله ایران، دارای شخصیت حقوقی است درحالی‌که در کشورهای آنگلوساکسون شخصیت حقوقی ندارد. در حقوق ایران شرکت تضامنی دارای شخصیت حقوقی مستقل است و دارایی آن از دارایی شرکا جداست و ممکن است ورشکسته اعلام شود؛ زیرا تاجر تلقی می‌شود.

در صورت ورشکستگی شرکت، طلبکاران نسبت به دارایی شرکت بر طلبکاران خود شرکا اولویت دارند. شخصیت حقوقی شرکت تا آنجا از شخصیتت شرکا جداست که ورشکستگی شرکت با ورشکستگی شرکا و بلعکس پیوستگی نداشته باشد.

نتیجه این استقلال شخصیت این است که تابعیت شرکت از تابعیت شرکا جداست؛ هرچند که کنترل شرکت بر این نوع شرکت از شرکت‌های دیگر بیشتر است بهه همین دلیل حتی ممکن است بیشتر یا تمام شرکا یک شرکت تضامنی خارجی باشند و بااین‌حال شرکت ایرانی تلقی شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی در اسلامشهر

شرکت مختلط سهامی، بین عده ای از شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود. سهام شرکای سهامی به صورت سهام یا قطعات مساوی درآمده است و به میزان سهامی که آورده اند مسئول هستند.

شریک ضامن کسی است که سهامش به صورت سهام در نیامده و مسئول تمامی قروضی است که علاوه بر دارایی شرکت نیز ممکن است پیدا شود همچنین روابط بین آنها مانند شرکت تضامنی است. باری ثبت شرکت در شهریار تماس بگیرید.

ثبت شرکت نسبی در اسلامشهر

شرکت نسبی در ماده ۱۸۶۳ قانون تجارت به این گونه تعریف شده است :شرکت نسبی به شرکتی اطلاق می‌شود که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوصی بین دو یا چند نفر تشکیل شده و مسئولیت هر یک از شرکا به میزان سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته شده است.

ثبت شرکت‌های تعاونی در اسلامشهر

شرکت تعاونی تولید شرکتی است که بین عده از ارباب حرف تشکیل می‌شود و شرکاء مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیاء یا اجناس به کار می‌برند.

اگر در شرکت تولید یک عده از شرکاء در خدمت دائمی شرکت نبوده یا از اهل حرفه که موضوع عملیات شرکت است نباشند لااقل دو‌ ثلث اعضاء اداره کننده شرکت باید از شرکایی انتخاب شوند که حرفه آنها موضوع عملیات شرکت است.

ثبت شرکت با مسئولیت اندک در اسلامشهر

بیشترین احصاء ثبت شرکت در اسلامشهر به ثبت کمپانی با مسئولیت اندک گزین کردن دارد که در پیوستگی مدارک باره احتیاج برای ثبت کمپانی با مسئولیت اندک را شرح می دهیم:

۱- دو برگ امضاء شده از تقاضانامه شرکت

۲- دو برگ امضاء شده از شرکتنامه شرکت

۳- دو نسخه امضاء شده از بنیادنامه شرکت

۴- کپی برابر ریشه-بن-بیخ شناسنامه و کارت ملی کلیه شرکاء

۵- اصل استشهاد عدم سوء سابقه کیفری اعضاء هیئت مدیره

۶- ریشه-بن-بیخ مجوز صادره از مرجع صلاحیتدار (در صورت مجوزی بودن سوژه شرکت)

۷- دو نسخه امضاء شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین کمپانی و صورتجلسه هیئت مدیره

۸- ریشه-بن-بیخ وکالتنامه وکیل قضائیه (اگر تصمیم دارید که از طرف شما وکیل قضائیه به اداره ثبت کمپانی ها مراجعه نماید)

۹- تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و در ضمن قبول سمت در هیئت مدیره شرکت

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تضامنی در اسلامشهر به شرح زیر است:

۱- دو برگ امضاء شده از تقاضانامه شرکت

۲- دو برگ امضاء شده از شرکتنامه شرکت

۳- دو نسخه امضاء شده از بنیادنامه شرکت

۴- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه شرکاء

۵- ریشه-بن-بیخ استشهاد عدم سوء سابقه کیفری اعضاء هیئت مدیره

۶- اصل پروانه صادره از مرجع صلاحیتدار (در صورت مجوزی بودن سوژه شرکت)

۷- دو نسخه امضاء شده از صورتجلسه گردهمایی عمومی موسسین کمپانی و صورتجلسه هیئت مدیره

۸- اصل وکالتنامه وکیل قضائیه (اگر تصمیم دارید که از طرف شما وکیل دادگستری به گردانیدن ثبت شرکت ها مراجعه نماید)

۹- تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و در ضمن قبول سمت در هیئت مدیره شرکت

ثبت شرکت سهامی خاص در اسلامشهر

پس از ثبت شرکت در اسلامشهر  با مسئولیت محدود ، بیشترین شمردن ثبت شرکت  در اسلامشهر به ثبت شرکت سهامی خاص اختصاص دارد که در ادامه به شرح مدارک باره بیچارگی برای ثبت شرکت  سهامی خاص می پردازیم:

۱- دو برگ امضاء شده از اظهارنامه شرکت

۲- دو نسخه امضاء شده از اساسنامه شرکت

۳- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامداران و بازرسین شرکت

۴- اصل گواهی عدم سوء سابقه کیفری اعضاء هیئت مدیره و بازرسین شرکت

۵- ریشه-بن-بیخ مجوز صادره از مرجع صلاحیتدار (در صورت مجوزی بودن جستار شرکت)

۶- دو نسخه امضاء شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورتجلسه هیئت مدیره

۷- ریشه-بن-بیخ وکالتنامه وکیل دادگستری (اگر تصمیم دارید که از طرف شما وکیل دادگستری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید)

۸- اصل برگه بانکی و ریشه-بن-بیخ گواهی بانک مبنی بر گشایش حساب بانکی بنام شرکت در شرف راه اندازی و ودیعه گذاری کمینه ۳۵% از سرمایه کمپانی در حساب مذکور

۹- تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره و بازرسین کمپانی مبنی بر نداشتن سوء سابقه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و همچنین قبول سمت در هیئت مدیره شرکت و سمت بازرسین شرکت

شرکت چگونه تشکیل می شود

برای آنکه شرکتی تشکیل شود ،رعایت یک سلسله اصول ضروری است والا شرکت به وجود نمی آید.گاه شرکت قانوناَ ایجاد می شود،اما بعد بنا به دلیلی به انحلال می انجامد. در این رابطه ماده ی 195 قانون تجارت مقرر کرده است : «ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکتها است ».ماده ی 2 قانون ثبت شرکت ها نیز (مصوب 1310) ،ثبت شرکت های تجاری را الزامی تلقی کرده و برای مدیران شرکتی که به ثبت نرسیده باشد،جزای نقدی معین نموده و اضافه کرده است که «…در صورت تقاضای مدعی العموم،حکم انحلال شرکت متخلف نیز صادر خواهد شد».

مفهوم این قسمت ماده ی اخیر این است که تا زمانی که دادستان انحلال شرکت را تقاضا نکرده و دادگاه حکم به انحلال نداده است،شرکت با جمع شرایط دیگر،تشکیل شده محسوب خواهد  شد،اما اگر دادستان تقاضای انحلال شرکت را بکند،به صرف تقاضای او و فقط به این دلیل که شرکت در اداره ی ثبت شرکت ها به ثبت نرسیده است،منحل اعلام خواهد شد و هیچ دلیل دیگری برای صدور حکم انحلال شرکت لازم نیست.

راهنمای ثبت شرکت در اسلامشهر

اگر تصمیم دارید ثبت شرکت اسلامشهر را انجام دهید، ابتدا می توانید از مطالب موجود در ساید بهره ببرید و در نهایت اگر سوالی برایتان باقی ماند می توانید با ما تماس حاصل نمایید. صفر تا صد خدمات ثبت شرکت را کارشناسان ما به شما ارائه خواهند نمود.