ثبت شرکت در مهرآباد

بسیاری افراد هستند که برای اولین بار این کلید واژه در سرچ می‌کنند و می‌خواهند در مورد خود ثبت شرکت و دفاتر ثبت شرکت در مهرآباد بدانند. و یا برخی افراد برای تکمیل اطلاعات خود در این زمینه و آشنا شدن با بهترین دفتر ثبت شرکت در مهرآباد برای ثبت اطلاعات حقوقی خود در بیزینس و کسب و کار خود و رسمی شدن آن.

اما لازم است تا کمی به مسائل و دلایل ثبت شرکت در مهرآباد و سایر ابهاماتی که پیش می‌آید بپردازیم. این مقاله اطلاعاتی جامه در خصوص ثبت شرکت در مهرآباد ، دلیل ثبت شرکت و انواع شرکت‌های قابل ثبت است. این مقاله را حتماً تا آخر بخوانید و آن را با دوستانتان که در این زمینه نیاز به دنبال اطلاعات هستند باز نشر کنید.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در فتح

مراحل ثبت شرکت در مهرآباد چگونه است؟

تا الان با انواع ثبت شرکت در مهرآباد و دلایل آن نیز آشنا شدید. همچنین اطلاعات در حیطه مدارک مورد نیاز را کسب کردید. حال باید به این بپردازیم ک ثبت شرکت در مهرآباد چه مراحلی دارد و چه شکل و چند جلسه صورت می‌گیرد. در اولین جلسه که مجمع مؤسسین نام دارند باید مراحل زیر را انجام دهند.

  1. تعیین اعضا مؤسسین شرکت
  2. تعیین 5 نام پیشنهادی برای شرکت در شرف تأسیس
  3. تعیین موضوع اصلی فعالیت شرکت
  4. تعیین سرمایه اولیه شرکت
  5. تعیین حق السهم هریک از مؤسسین
  6. تعیین اعضا هیات مدیره و مدیر عامل
  7. تعیین اینکه حق امضا مجاز شرکت با چه کسی است؟
  8. تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های مجامع شرکت
  9. مشخص نمودن وکیل جهت مراجعه به سازمان ثبت برای ثبت و امضا

پس از امضا صورت‌جلسات مجمع مؤسسین و انتخاب مدیران و بازرسان شرکت، بایستی مدارک به سازمان مربوطه ارسال شود تا تمام مراحل ثبت شرکت در مهرآباد انجام شود. از طرفی تا موقعی که ثبتش شرکت با نامی که برای انتخاب کرده‌اید، در آگهی‌های چاپی و دیجیتالی دیده نشده بود، به معنی این است که هنوز شرکت شما به طور کامل ثبت نشده است.

 1. واریز وجوه تعیین نام
 2. ارسال نام‌های پیشنهادی
 3. اخذ تائیدیه تعیین یکی از نام‌های پیشنهادی
 4. تکمیل و تشکیل پرونده ثبتی
 5. واریز وجوه ثبت شرکت
 6. ارائه مجوزات لازم در صورت لزوم
 7. رفع ایرادات و مغایرت‌های احتمالی
 8. اخذ آگهی تأسیس
 9. پرداخت وجوه روزنامه رسمی
 10. اخذ نسخه امضا شده روزنامه رسمی آگهی تأسیس
 11. پرداخت هزینه‌های پلمپ دفاتر
 12. پلمپ دفاتر قانونی شرکت و اخذ آنها

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مهرآباد

این نوع از ثبت شرکت در مهرآباد که بیشترین نوع ثبت شرکت است، معمولاً بین بیشتر از دو نفر ایجاد می‌شود. این نوع ثبت شرکت به این شکل است که هر کس که مقدار سرمایه‌ای را وارد شرکت می‌کنند، آن مبلغ به قطعات ریزتر تقسیم و یا یک اندازه نم شود. این شرکت با نزدیک‌تری اعضا خانواده یا امین‌ترین افراد میان دوستان ایجاد می‌شود که هر کس در میزان مبلغی که وارد شرکت می‌کند، مسئولیت و حقوقی محدود دارد. از پیش‌ترین ثبت شرکت در مهرآباد می‌توان به این نوع اشاره داشت.

ثبت شرکت سهامی خاص در مهرآباد

این نوع شرکت نیز بسیار در ایران رایج است و همان‌طور که از اسمش پیداست به این معنی است که، سهامی خاصی در آن ایجاد می‌شود. به این شکل که برای ایجاد پروژه و ثبت شرکت در مهرآباد در حوضه مسئولیت محدود، افراد و شرکا بایستی به اندازه کلی راه اندازی شرکت که می‌خواهند راه اندازی کنند سرمایه داشته باشند و فردی را به عنوان رئیس شرکت یا نماینده انتخاب کنند. در حین ثبت شرکت هم بایستی حدود 35 درصد آر مبلغ کل شرکت آماده باشد. در این حالت هر کسی از شرکت به ثبت رسیده و فعال، سهامی معین دارد که مسئولیت و حقوق آن را مشخص می‌کند.

ثبت شرکت سهامی عام در مهرآباد

ثبت شرکت سهامی عام در مهرآباد ، همانند سهامی خاص است اما کمی با تفاوت. به این شکل که اشخاصی که این نوع شرکت را ثبت می‌کنند همانند شرکت سهامی خاص شرایطی مشابه اما با سهام‌های منقسم شده بیشتر است. و افراد عام می‌توانند از این شرکت نسبت به شرایط موجود بر آن سهامی را به مبلغ تعیین شده بخرند. حال افرادی می‌توانند در اینجا مبلغ بیشتری به این شرکت بدهند و سهام بیشتری از آن را به خود تعلق دهند.

ثبت شرکت تعاونی در مهرآباد

در این نوع ثبت شرکت در مهرآباد، به این شکل است که حداقل 51 درصد از کل مبلغی تعیین شده توسط اعضا تیم ویا شرکت تامین می شود. در صورت مقدور بودن کل مبلغ تامین شود بهتر است. سپس بویسله سازمان ها ، بانک ها ، موسسات و … بدون در اختیار گرفتن سهامی از آن شرکت ، به آن ها وام بی بهره اما در مشروط مضاربه ، مساقات و … به آن ها وام و آن ها تامین مالی می کنند.

ثبت شرکت تضامنی در مهرآباد

این نوع شرکت معمولاً فی مابین دو نفر ثبت می‌شود که شرایط و شرط‌های دیگری بین آن‌ها ایجاد می‌شود. به این شکل است که هر یک از مؤسسین این شرکت در صورت بروز مشکل و یا بالا آمدن بدهی، موظف است که به طور 100 درصد خسارت وارده را بپردازد. با خود میگویید که چرا افراد این نوع شرکت‌هایی را ثبت می‌کنند. خب این نوع شرکت‌ها را معمولاً بانک موسسات مالی می‌زنند تا اعتماد مردم را به خود جلب کنند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند. از طرفی همان‌طور که از اسمش پیداست، به معنی تضامنی است. به این شکل هر فرد ضامن فرد دیگر می‌شود و همین‌طور شخص مقال آن به خود. به طور کلی مردم در این نوع شرکت‌ها بیشتر و با خیالی آسوده‌تر سرمایه گذاری می‌کنند تا از اینکه در صورت بروز مشکل پولشان به طور کامل به آن‌ها باز پرداخت می‌شود.

ثبت موسسه در مهرآباد

برای درک بهتری شما از ثبت شرکت در مهرآباد این نوع از شرکت ها باید مثالی زده شود. پس دقت کنید. در نظر داشته باشید شرکت هایی که در بالا نامبرده شدند ، مردن برای فقط امور تجاری و اقتصادی ثبت شرکت نمی کنند و مکن است که این ثبت شرکت در مهرآباد ، به امور ادبی ، آموزشی ، علمی و … بپردازد. به طور کلی میتواند برای منافع اقتصادی باشد و هم غیر اقتصادی. موسسات از جمله شرکت هایی هستند که برای امور غیر تجاری مورد ثبت و ایجاد قرار می گیرد و میتوانند در نام و حوزه های ، کانون و بنگاه و انجمن و … باشد و از طرفی این نوع شرکت ها هم میتوانند از سمت دولت مالکیت داشته باشند و هم به صورت شخصی.

گروه ثبتی پارس حساب : این شرکت علاوه بر ثبت شرکت ، خدماتی مانند : ثبت برند ، اخذ کارت بازرگانی و … انجام می دهد. اگر شما قصد ثبت شرکت در مهرآباد و سایر خدمات را دارید می توانید با شرکت ما تماس بگیرید. شما می توانید از راه زیر با شرکت ما در ارتباط باشید.

شماره تماس : 02165278449

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مهرآباد چیست؟

مدارک مورد نیاز بر هر کدام از ثبت شرکت‌ها در مهرآباد ، متفاوت است و شما می توانید به را اطلاعات کامل و بیشتر به مقالات مرتبط آن در سایتمان مراجعه کنید. ولی در تمامی این موارد برای متقاضیان حقیقی باید کپی کارت ملی و شناسنامه و متقاضیان حقوقی آگهی آخرین تغییرات شرکت را که برابر با اصل شده است به وکیل و نماینده قانونی خود ارائه دهند. سپس همچنین اخذ سوء پیشینه برای هیئت مدیره، مدیرعامل و گواهی عدم اعتیاد برای مدیر عامل از الزامات می‌باشد. از سوی دیگر در مورد موضوعات فعالیت که نیاز به اخذ مجوز دارد می‌بایست موافقت اصولی و یا مستندات خود را در هنگام ثبت ضمیمه مدارک شرکت نمایند. در قسمت زیر به طور خلاصه‌وار تمام موارد را آورده ایم .

  • کارت ملی برابر اصل کلیه سهامداران
  • فتوکپی برابر اصل شناسنامه شرکا و مدیران
  • تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه
  • شرکت نامه 2 برگ و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
  • اساسنامه 2 جلد و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
  • صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت مدیره 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد
  • اخذ و ارائه‌ی مجوز در صورت نیاز
  • تأییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار، مبنی بر غیر دولتی بودن آن
  • معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تأسیس یا آخرین تغییرات آن
  • گواهی عدم سوء پیشینه برای کلیه اعضا

گروه ثبتی پارس حساب : این شرکت علاوه بر ثبت شرکت، خدماتی مانند: ثبت برند، اخذ کارت بازرگانی و … انجام می‌دهد. اگر شما قصد ثبت شرکت در مهرآباد و سایر خدمات را دارید می‌توانید با شرکت ما تماس بگیرید. شما می‌توانید از راه زیر با شرکت ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در مهرآباد

شماره تماس : 02165278449

از همراهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاس گذاریم.