شهرک مخابرات :

نام شهرک مخابرات ممکن است به گوش بسیاری نا آشنا باشد، منطقه‌ای با قدمت بیش از سی سال که همچنان پایتخت نشینان بسیاری با آن آشنایی کامل ندارند.

در منطقه مدرن و اغلب مرفه نشین سعادت آباد واقع در منطقه دو شهرداری تهران، شهرک مخابرات در نزدیکی میدان بهرود قرار دارد که در شمال سعادت آباد ساخته شده و تقریبا در دامنه کوه واقع شده است. این شهرک به نسبت برخی از نقاط سعادت آباد قیمت‌های مناسب‌تری برای اجاره یا خرید مسکن دارد. بدین ترتیب توجه بسیاری از اقشار متوسط جامعه به سوی رهن و اجاره آپارتمان در شهرک مخابرات جلب شده است. این شهرک از جنوب به اتوبان یادگار امام و از شمال نیز به رشته کوه‌ها منتهی می‌شود. نزدیک‌ترین اتوبان‌هایی که ساکنین این شهرک به آن دسترسی دارند، یادگار امام و اتوبان آیت الله رفسنجانی (نیایش) است.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت در شهریار

مزایای ثبت شرکت در شهرک مخابرات

 • قراردادهای شرکت، اعتبار زیادی خواهند داشت
 • امکان عقد قراردادهای بزرگ
 • ایجاد اعتبار خاص و قابل اطمینان در میان مردم
 • امکان تامین سرمایه و دریافت وام از بانک ها
 • امکان استفاده از دانش و تخصص دیگران و استخدام نیرو
 • کار های و فعالیت شما در چهارچوب قانون انجام می شود

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در شهرک مخابرات

 • کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
 • دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
 • دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
 • اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد

ثبت انواع شرکت ها در شهرک مخابرات

ثبت برند و شرکت پارس حساب به طور کلی ثبت شرکت های زیر در شهرک مخابرات را پوشش می دهد.

ثبت ثبت شرکت سهامی عام در شهرک مخابرات

از جمله شرکت هایی که در ماده ۲۰ قانون تجارت به آن اشاره شده است، شرکت سهامی است. شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.
به موجب ماده ۲ لایحه مزبور”شرکت سهامی،شرکت بازرگانی محسوب می شود، ولو این که موضوع عملیات آن، بازرگانی نباشد”. بنابراین،شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت، در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرک مخابرات

شرکت با مسئولیت محدود، رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.

به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت، شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد. ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است.

ثبت شرکت دانش بنیان در شهرک مخابرات

شرکت‌های دانش بنیان به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بر پایه‌ی دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند. این شرکت‌ها مؤسسات خصوصی یا تعاونی هستند که در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در حوزه‌ی فناوری‌های برتر به ویژه در تولید نرم‌افزار مربوط تشکیل می‌شوند.

موضوع کلی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، تجاری‌سازی یافته‌های ‌پژوهشی و افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها و واحدهای ‌پژوهشی است.

ثبت شرکت‌ تضامنی در شهرک مخابرات

شرکت تضامنی در فرانسه و کشورهایی که سیستم حقوقی این کشور را اقتباس کرده‌اند، ازجمله ایران، دارای شخصیت حقوقی است درحالی‌که در کشورهای آنگلوساکسون شخصیت حقوقی ندارد. در حقوق ایران شرکت تضامنی دارای شخصیت حقوقی مستقل است و دارایی آن از دارایی شرکا جداست و ممکن است ورشکسته اعلام شود؛ زیرا تاجر تلقی می‌شود.

در صورت ورشکستگی شرکت، طلبکاران نسبت به دارایی شرکت بر طلبکاران خود شرکا اولویت دارند. شخصیت حقوقی شرکت تا آنجا از شخصیتت شرکا جداست که ورشکستگی شرکت با ورشکستگی شرکا و بلعکس پیوستگی نداشته باشد.

نتیجه این استقلال شخصیت این است که تابعیت شرکت از تابعیت شرکا جداست؛ هرچند که کنترل شرکت بر این نوع شرکت از شرکت‌های دیگر بیشتر است بهه همین دلیل حتی ممکن است بیشتر یا تمام شرکا یک شرکت تضامنی خارجی باشند و بااین‌حال شرکت ایرانی تلقی شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی در شهرک مخابرات

شرکت مختلط سهامی، بین عده ای از شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود. سهام شرکای سهامی به صورت سهام یا قطعات مساوی درآمده است و به میزان سهامی که آورده اند مسئول هستند.

شریک ضامن کسی است که سهامش به صورت سهام در نیامده و مسئول تمامی قروضی است که علاوه بر دارایی شرکت نیز ممکن است پیدا شود همچنین روابط بین آنها مانند شرکت تضامنی است. باری ثبت شرکت در شهرک مخابرات تماس بگیرید.

ثبت شرکت نسبی در شهرک مخابرات

شرکت نسبی در ماده ۱۸۶۳ قانون تجارت به این گونه تعریف شده است :شرکت نسبی به شرکتی اطلاق می‌شود که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوصی بین دو یا چند نفر تشکیل شده و مسئولیت هر یک از شرکا به میزان سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته شده است.

ثبت شرکت‌های تعاونی در شهرک مخابرات

شرکت تعاونی تولید شرکتی است که بین عده از ارباب حرف تشکیل می‌شود و شرکاء مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیاء یا اجناس به کار می‌برند. اگر در شرکت تولید یک عده از شرکاء در خدمت دائمی شرکت نبوده یا از اهل حرفه که موضوع عملیات شرکت است نباشند لااقل دو‌ ثلث اعضاء اداره کننده شرکت باید از شرکایی انتخاب شوند که حرفه آنها موضوع عملیات شرکت است.

ثبت برند در شهرک مخابرات

ثبت برند شهرک مخابرات از جمله نمایندگی های مجاز ثبت برند پارس حساب می باشد. ثبت برند با داشتن نمایندگی های متعدد در سطح شهر همیشه سعی داشته است تا کمک حال فعالان اقتصادی جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری باشد. ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای ثبت برند یا علامت تجاری خود، نام یا طرحی انتخاب کنید. در این مرحله باید دقت کافی را داشته باشید تا طرح یا نام انتخاب شده شما ، هیچ شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری نداشته باشد.

زیرا در مرحله استعلام به مشکل بر خورده و ممکن است که پرونده شما رد شود. شما می توانید با مراجعه به ثبت برند شهرک مخابرات با استفاده از تجربه و مهارت مشاورین این مرکز، برند یا علامت تجاری خود را بدون درد سر به ثبت برسانید. ثبت برند یا علامت تجاری برای کسانی می باشد که مشغول به تولید ، خرید ، فروش ، تجارت و … می باشند. شماره ثبت برند می تواند به نام شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

ثبت علامت تجاری در شهرک مخابرات چگونه انجام می شود؟

ثبت برند مانند دیگر امور ثبتی مراحل خود را داد. به طور مثال اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از علائم غیر مجاز استفاده نمایید ،  بی شک پرونده و در خواست شما رد خواهد شد. هم چنین نباید شباهتی به دیگر برند ها و علائم تجاری موجود در بازار داشته باشد.

اگر در طراحی برند یا علامت تجاری خود از اعداد یا حروف انگلیسی یا فینگلیش استفاده می کنید، باید کپی برابر اصل کارت بازرگانی خود را نیز با باقی مدارک خود به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.

اداره مالکیت معنوی مسئول به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری شما می باشد. این اداره تنها یک شعبه در تهران دارد. پس با این حساب کارشناسان این اداره محدود می باشد.

شما پس از ثبت مدارک و تقدیم اظهار نامه، در نوبت انتظار خواهید ماند که این مدت بستگی به این دارد که چند نفر زود تر از شما به تقدیم اظهار نامه پر داخته اند.

شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ، پس از این که طرحی برای خود انتخاب کردید، باید به سایت اداره مالیکت معنوی رفته و مدارک مورد نیاز را تقدیم نمایید. توجه داشته باشید که مدارک را کامل و بدون نقص به سایت ارائه دهید تا با خطای سایت مواجه نشوید یا پرونده شما به علت نقص رد نشود.

شما می توانید این مراحل را با کمک مشاورین زبده ثبت برند شهرک مخابرات انجام دهید. تا با مشکلی مواجه نشوید.

پس از تایید مدارک آگهی شما با اعتباری یک ماهه در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد. چاپ آگهی در نوبت اول و با اعتباری سی روزه به این جهت می باشد که اگر اعتراضی داشت یا شباهتی با دیگر برند ها و علائم تجاری داشت، آن را به اداره مالکیت معنوی ابراز دارد.

در صورتی که در مدت زمان یک ماه کسی ادعایی نداشت ، آگهی شما برای نوبت دوم به چاپ می رسد.

چاپ آگهی در نوبت دوم به منزله به ثبت رسیدن برند یا علامت تجاری شما می باشد. تبریک می گوییم اکنون به برند یا علامت تجاری شما ماره ثبت رسمی تعلق گرفته است.

لازم به ذکر می باشد که بدانید این شماره ثبت اعتباری ده ساله دارد که پس از گذشت این زمان، به شما یک فرجه شش ماهه جهت تمدید مالکیت برند یا علامت تجاری داده خواهد شد.

در صورتی که در این مدت زمان شش ماهه جهت تمدید اعتبار آن اقدام نفرمایید ، حق امتیاز برند یا علامت تجاری از شما سلب می گردد.

شما می توانید با مراجعه به ثبت برندشهرک مخابرات تمامی این مراحل را با خیالی آسوده طی نمایید.

جالب است بدانید که برند یا علامت تجاری می تواند متعلق به چند نفر نیز باشد. اما باید سهم هر کسی به صورت درصدی مشخص گردد.