در سال‌های اخیر رشد منطقه سعادت آباد باعث شده شرکت‌های بسیاری اقدام به فعالیت اقتصادی در این منطقه کنند و نتیجه آن رشد چشمگیر مناطق اداری در این شهر است که مطمئنا همه‌ی شرکت و واحدهای اقتصادی فعال در آن نیاز به یک شرکت و دفتر حسابداری در سعادت آباد را دارند.  از این رو شرکت حسابداری پارس حساب شناخته شده ترین شرکت حسابداری در این منطقه است که کلیه شرکت ها می‌توانند عملیات حسابداری و مالیاتی خود را با عقد قرارداد رسمی به آن بسپارند.

دفتر حسابداری در شهریار

حیطه کاری دفتر حسابداری در سعادت آباد

امروزه با توجه به تغییر کردن استانداردهای حسابداری و قانون مالیات مستقیم در کشور، حرفه حسابداری و تکالیف مالیاتی شرکت‌ها هم دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

مشهود است که همه شرکت‌ها نیاز به یک واحد مالی دارند که باید به ثبت اسناد حسابداری، تراز سود و زیان، بستن حساب‌ها، ارائه گزارش‌های مدیریتی، بهای تمام شده و … بپردازد و اقداماتی برای انجام تکالیف مالیاتی مث تنظیم و تسلیم گزارشات فصلی، محاسبه ارزش افزوده، لیست بیمه و مالیات، رد کردن اظهارنامه‌ها، عملکرد و دفتر نویسی و در آخر دفاع مالیاتی و …. را انجام دهد.

پارس حساب به عنوان یک شرکت حسابداری در سعادت آباد شناخته شده که کلیه خدمات مربوط به حسابداری مورد نیاز مشتریان را ارائه می‌کند و همچنین برون سپاری خدمات حسابداری و مالیاتی، اعزام نیرو متخصص، تحریر دفاترو کلیه کارهای مالی و مالیاتی و بیمه  از خدمات ما به عنوان یک شرکت حسابداری معتبر می‌باشد.

 بررسی خدماتی که برای حسابرسی شرکت‌ها و موسسات ارائه می‌شود

خدمات حسابرسی دفتر حسابداری در سعادت آباد شامل بررسی اسناد حسابداری، فرآیند خدمات و حتی بررسی رعایت قوانین در ساختار مالی شرکت‌ها می‌شود.

خدمات حسابرسی در شاخه های متنوعی ارائه می‌شود و هر کدام از این خدمات جهت پیشبرد و اصلاح رویه و چارچوب حسابرسی صورت می‌گیرد که به بخش‌های زیر تقسیم می‌شوند.

  • حسابرسی داخلی – کنترل داخلی در سعادت آباد
  • حسابرسی رعایت در دفتر حسابداری
  • حسابرسی عملیاتی در سعادت آباد
  • حسابرسی صورت‌های مالی شرکت

صورت های مالی نیز شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع شرکت، صورت جریان وجوه نقد و یادداشت توضیحی می‌شود که در ادامه هریک را توضیح می‌دهیم.

ترازنامه دفتر حسابداری در سعادت آباد

ترازنامه وضعیت و توان شرکت را در آن تاریخ نشان خواهد داد که اگر یک شرکت را مثل یک اتاق در نظر بگیریم، ترازنامه همچون یک عکس از آن اتاق است که وضعیت شرکت را درآن لحظه نشان خواهد داد. هنگام حسابرسی کلیه حساب‌ها و اعداد در این ترازنامه بررسی می‌شود تا این اعداد قابلیت اتکا داشته باشند که حسابرسی اعتباردهی به این حساب‌ها و اعداد است. به عنوان مثال با ارسال تاییدیه بانک و دریافت آن نشان خواهیم داد مانده موجودی نقد و بانک در تاریخ ترازنامه به طور کامل صحیح و قابل اتکا است.

دفتر حسابداری در شهریار

 محاسبه صورت سود و زیان

یک از اهداف اصلی هر شرکتی کسب سود است که صورت سود و زیان، میزان و نحوه کسب سود و زیان هر شرکت را نشان خواهد داد. فروش، قیمت تمام شده کالاهای فروش رفته و هزینه های آن برخی از حساب‌های صورت سود و زیان است که در دفتر حسابداری در سعادت آباد سرفصل‌های مربوط به این حساب‌ها را بررسی نموده و صحت و سقم هر یک از این حساب‌ها اعلام خواهد شد.

محاسبه صورت سود و زیان جامع توسط دفتر حسابداری در سعادت آباد

در سود و زیان جامع همه درآمدها و هزینه‌های یک دوره مالی تحقق یافته و تحقق نیافته ارائه خواهد شد. در صورت سود و زیان جامع، درآمد و هزینه تحقق نیاقته حاصل از تغییر ارزش دارایی‌ها و بدهی ها ارائه می‌گردد و همچنین سود و زیان تسعیر ارز در این بخش ارائه خواهد شد. در این حسابرسی همچنین نحوه ارائه صورت سود و زیان جامع و همچنین مبالغی که در این قسمت ارائه شده است، بررسی خواهند شد.

صورت گردش وجوه نقد چه چیزی را نشان می‌دهد؟

تغییرات در وجوه نقد هر موسسه در طی یک دوره مالی نمایش داده خواهند شد و همچنین ساختار و گردش نقدی یک شرکت را نشان می‌دهد که بیانگر این می‌باشد که دریافتی های نقدی و پرداختی ها از چه محلی انجام شده‌اند و در چه محلی خرج شده است.

دفتر حسابداری در سعادت آباد روند گردش نقدینگی یک شرکت را نمایش خواهد داد که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، چرا که وجه نقد و نقدینگی در شرکت‌ها قدرت مانور و نیرو استراژیک شرکت محسوب می‌شود.

یادداشت‌های توضیحی دفتر حسابداری در سعادت آباد

یادداشت‌های توضیحی جزء لاینفک یا جدا نشدنی صورت‌های مالی محسوب می‌شوند. این جمله به این معنا می‌باشدکه صورت های مالی بدون یادداشت توضیحی اصلا قابل اتکا نیست و در یادداشت های توضیحی هر کدام از سرفصل ها با جزئیات کامل نشان داده می‌شود و نشانگر نوع و تفکیک حساب‌ها است.

در حسابرسی صورت های مالی هر یک از قسمت های صورت های مالی بررسی شده و به اعداد و حساب‌های آن اعتبار داده خواهد شد تا استفاده کنندگان صورت های مالی قادر باشند تصمیمات درستی اتخاذ نمایند.

حسابرسی داخلی چیست؟

حسابرسی داخلی کنترل و بررسی اسناد در حین کار است که جهت کنترل انحرافات و الزامات و قوانین انجام می‌گیرد که به کلیه اسناد و مداوم مالی و غیر مالی شرکت دسترسی دارد. حسابرس داخلی برای جلوگیری از اشتباهات و مشکلات مالی و زیان ناشی از انحرافات اقدام به حسابرسی خواهد کرد. دفتر حسابداری در سعادت آباد با نیروهای متخصص خود به دقیق ترین شیوه ممکن این کار را برایتان انجام خواهد داد.

دفتر حسابداری در شهریار

انجام حسابرسی عملیاتی در پارس حساب

در حسابرسی عملیاتی اثر بخشی و کارایی فعالیت شرکت ها را بررسی می‌کنند و نتایج و پیشنهادات لازم را به اشخاص ذیصلاح ارائه خواهند داد. حسابرسی عملیاتی را می‌توان نوعی کنترل کیفی فعالیت شرکت نامید که شرکت حسابداری و حسابرسی پارس حساب خدمات حسابرسی خود را به تفکیک ارائه شده به شرکت ها و موسسات ارائه خواهد داد.

مشاوره مالیاتی دفتر حسابداری در سعادت آباد

همانطور که اشاره کردیم شرکت‌های زیادی در سعادت آباد وجود دارند که همگی نیاز به یک مشاورمالی که همیشه در دسترس باشد دارند، از این رو پارس حساب با استقرار حسابدار در سعادت آباد این نیاز شما را از بین برده است، به طوری که کلیه شرکت ها با تماس با دفتر مرکزی پارس حساب هموار می‌توانند درخواست مشاور مالی در سعادت آباد داشته باشند و براحتی کلیه امور حسابداری شرکت خود را زیر نظر کارشناسان زبده ما پیش ببرند.