اخد و دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر در کم ترین زمان

شما عزیزان می توانید با شرکت پارس حساب ، اخد و دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر را انجام به راحتی و در یک تایم بسیار کم انجام دهید. در ادامه این مقاله می توانید با برخی از مهم ترین المان های اخد و دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر توسط ، تیم پارس حساب را مطالعه کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا خدمت شما توضیح دهیم که اصلا دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر چیست و چه مزیت هایی دارد.دریافت کد اقتصادی

 

دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر

اسلامشهر دومین شهر پر جمعیت در استان تهران است. این شهر از لحاظ جمعیت نوزدهمین شهر ایران است. این شهر پر جمعیت شهری است ، که مرکز استان نمی باشد. طبق سرشماری های عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران این شهرستان در سال 1395 ، 548،620 نفر جمعیت داشت که 279282 مفر آن مرد و 69338 نفر آن زن می باشد. نزدیک ترین شهرستان به تهران که 12 کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد. در ادامه می توانید مطالعه کنید که دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر چیست.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی شماره ای است 12 رقمی که بر طبق قانون برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات می پردازند وضع شده است. این کد جهت شناسایی شرکت در واحد مالیاتی استفاده می شود.بر این اساس، مطابق قانون مالیاتی تصویب شده،تمامی شرکت های ثبت شده ملزم به اخذ کد اقتصادی می باشند.

بیشتر بخوانید : اخذ و دریافت کد اقتصادی در ملارد

دریافت کد اقتصادی

دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر

هر شرکت و یا موسسه بعد از اینکه به ثبت رسید و آگهی تأسیس آن صادر شد باید طی دو ماه در دارایی تشکیل پرونده داده و برای اخذ کد اقتصادی اقدام نماید.اهمیت تشکیل پرونده مالیاتی از آن جا معلوم می شود که وقتی شرکت تأسیس می شود بدون داشتن پرونده مالیاتی نمی تواند برای اخذ کد اقتصادی اقدام نماید. به همین دلیل شرکت نمی تواند اقدام به عقد قرار داد کرده و فعالیت خود را شروع کند. هم چنین شرکت نمی تواند در پایان سال مالی، اظهارنامه مالیاتی  فعالیت یا عدم فعالیت خود را به دارایی تسلیم کند. در ادامه می توانید مطالعه کنید که دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر چیست.
از دلایل نیاز به دریافت کد اقتصادی برای امور مهم تجاری عبارتند از:

 • اخذ کارت بازرگانی.
 • شرکت در مزایده ها.
 • صدور فاکتور.
 • باز کردن حساب در بانک
 • شرکت در مناقصات
 • اخذ قرارداد با شرکتها دولتی

بیشتر بخوانید : دریافت کد اقتصادی در اندیشه فاز 1 

نواع کارت های بازرگانی که می توان جهت دریافت کارت بازرگانی در اسلامشهر اقدام نمود

آیا می دانید که کارت بازرگانی به چند دسته تقسیم می شود و برای هر کدام چه محدودیت هایی وجود دارد ؟ آیا می دانید جهت دریافت کارت بازرگانی در اسلامشهر ، نیاز به چه مدارکی دارید ؟ آیا می دانید حداقل و حداکثر سن متقاضی کارت بازرگانی در دریافت کارت بازرگانی در اسلامشهر چه میزان می باشد ؟

شما می توانید برای یافتن جواب با مشاوران نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب صحبت نمایید .

 1. کارت بازرگانی تجاری
 2. کارت بازرگانی خدماتی
 3. کارت بازرگانی موردی
 4. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی

– کارت بازرگانی تجاری :

این نوع از کارت های بازرگانی که کارت بازرگانی تجاری نام دارند ، برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می گردد . تمامی افرادی که دارای کارت بازرگانی تجاری می باشند ، می توانند در زمینه واردات و صادرات کالاهای مجاز فعالیت داشته و از آن کسب در آمد کنند . در ادامه می توانید مطالعه کنید که دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر چیست.

– کارت بازرگانی خدماتی :

این نوع از کارت های بازرگانی صرفا برای اشحاص حقوقی صادر می شود . این افراد که می خواهد کارت بازرگانی خدماتی خود را در یافت نمایند لازم است تا مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی را داشته باشند .

– کارت بازرگانی موردی :

کارت بازرگانی موردی تنها زمانی صادر می گردد که فرد می خواهد کالای خود را ترخیص نماید. لازم به ذکر است که کارت بازرگانی موردی می تواند برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی صادر شود .

– کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی :

کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی نیز مانند کارت بازرگانی خدماتی ، صرفا برای اشخاص حقوقی صادر می شود . کلیه اشخاص حقوقی که برای در یافت کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی خود اقدام نموده اند ، باید دارای مجوز سرمایه گذاری با زمینه تولیدی باشند .

اشخاص حقوقی که دارای کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی می باشند ، این امکان را دارند تا برای تهیه مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز خود ، واردات کالا انجام داده و پس از تولید ، محصول خود را صادر نمایند .

در صورتی که در این زمینه نیاز به اطلاعات بیش تری دارید ، می توانید با مشاوران نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب در اقصی نقاط شهر اسلامشهر ، مشورت نمایید.

بیشتر بخوانید : اخد و دریافت کد اقتصادی در اندیشه فاز 3 

نحوه پیش ثبت نام کد اقتصادی در اسلامشهر

در بازه فرصت دو ماهه پس از ثبت شرکت شما باید برای دریافت شناسه اقتصادی اقدام کنید. اولین مرحله مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور و پیش ثبت‌نام در سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی است.

پس از وارد کردن اطلاعات پایه در این مرحله ۷ روز فرصت دارید که اطلاعات خود را تایید کنید. توجه داشته باشید در صورت عدم تایید اطلاعات در بازه زمانی مذکور پرونده شما به صورت خودکار حذف می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر

 • دریافت دفترچه از واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی و تکمیل آن ها
 • دریافت فرم های مربوطه از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی و تکمیل آن ها
 • کپی مدارک شناسایی تمامی اعضای هیات مدیره
 • کپی اساسنامه
 • کپی اظهارنامه شرکت ( و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت های غیر سهامی)
 • کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی در 2 نسخه
 • کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن. دریافت کد اقتصادی در اسلامشهر
 • کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس(در صورت موجود بودن)
 • کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن،کپیقرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.
 • نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
 • پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارایی
 • سایر مدارک مورد نیاز که توسط سازمان امور مالیاتی خواسته شود.

شرکت پارس حساب

برای هر بیزینس منی نیاز است که کارت بازرگانی داشته باشد تا بتواند رونقی به کسب و کار خود بدهد . به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می دهیم می توانید جهت اخذ کارت بازرگانی در اسلامشهر ، به سراغ نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب بروید .

کلیه نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب ، با داشتن سال ها تجربه در کلیه امور ثبتی حقوقی می توانند شما را در این مسیر همراهی کنند .

لازم به ذکر است که موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب ، علاوه بر اخذ کارت بازرگانی شما ، می تواند خدمات دیگری مانند ثبت برند یا علامت تجاری را به شما ارائه دهد .

شما جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید بودن اتلاف هزینه و زمان به نزدیک ترین نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب مراجعه نمایید.