ثبت شعبه شرکت شهریار

موسسه ثبتی و حقوقی پارس حساب می تواند کلیه امور مربوط به ثبت شعبه شرکت شهریار و دیگر شهرهای غرب تهران همچون ملارد، اندشیه، صفادشت را با بالاترین دقت و کیفیت انجام دهد. تا انتهای این صفحه را مطالعه کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال با کارشناسان ما تماس بگیرید. برای ثبت شعبه شرکت شهریار با ما تماس بگیرید.

ثبت شعبه شرکت در شهریار

شرکت بنا به تجویز اساسنامه می تواند نسبت به ایجاد شعبه یا شعبات مختلف در داخل یا خارج از کشور اقدام نماید.لذا،شرکت ممکن است شعبه یا شعبه هایی داشته باشد.شعبه شرکت اگر در زمان تاسیس شرکت ایجاد شده باشد،در اساسنامه قید می شود و اگر بعداَ ایجاد گردد،تغییر در اساسنامه محسوب شده و باید به تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت برسد و به مرجع ثبت شرکت اعلام شود تا پس از ثبت برای اطلاع عموم آگهی گردد. برای ثبت شعبه شرکت در شهریار با مشاورین پارس حساب تماس بگیرید.

ثبت شرکت در ملارد و اندیشه و شعبه شرکت

برای ثبت شرکت ملارد و ثبت شعبه بر اساس ماده ۸ آیین‌نامه اصلاحی ثبت شرکتها هرگاه شرکت در چندین حوزه ثبتی شعبه داشته باشد انتشار خلاصه شرکت به نحوی که برای خود شرکت مقرر است در محل شعبه نیز باید انجام شود. برای انجام این کار اداره‌ ثبتی که ثبت شرکت در آنجا انجام شده است باید تمام مدارک مانند تقاضانامه و منضمات آن را جهت ثبت شعبه شرکت داخلی به اداره ثبت اسناد محل تشکیل شعبه ارسال کند تا در روزنامه رسمی کشور منتشر شود.

ثبت شعبه شرکت داخلی به دو صورت انجام می‌شود:

هنگام ثبت شرکت: در این صورت ضمن انتشار خلاصه شرکتنامه، محل شعب شرکت در آگهی باید ذکر و آگهی مزبور برای انتشار در روزنامه‌های محلی ضمن رونویس تقاضانامه و منضمات آن به اداره ثبتی که شعبه شرکت در آنجا واقع است فرستاده شود.

پس از ثبت شرکت: در این صورت شعبه شرکت مانند تغییراتی که بعداً در شرکت واقع گردد ذیل ثبت شرکت به ثبت رسیده و آگهی می‌شود سپس آگهی مزبور و رونویس تقاضانامه و منضمات به ثبت محل فرستاده می‌شود. در هر حال مدیر شعبه و یا کسی که از طرف شرکت در شعبه مزبور حق امضاء دارد یعنی امضاء او برای شرکت الزام آور است باید معرفی و آگهی شود.

مناطق تحت پوشش موسسه پارس حساب

علاوه بر مناطق ذکر شده، موسسه پارس حساب خدمات مربوط به ثبت شعبه شرکت را در شهرهای رباط کریم ، پرند ،  پرندک ، اسلامشهر ، چهاردنگه ، گلگون ، آدران ، فردیس ، هفت جوی ، صبا شهر ، گلستان ،  باغستان ،  خادم آباد ، قلع میر ، سیمین دشت ، فتح ، تهرانسر ، جاده مخصوص ، وردآورد به شما عزیزان ارائه می دهد.

برای آنکه شرکتی تشکیل شود ،رعایت یک سلسله اصول ضروری است والا شرکت به وجود نمی آید. در این رابطه ماده ی 195 قانون تجارت مقرر کرده است : «ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکتها است ».ماده ی 2 قانون ثبت شرکت ها نیز (مصوب 1310) ،ثبت شرکت های تجاری را الزامی تلقی کرده و برای مدیران شرکتی که به ثبت نرسیده باشد،جزای نقدی معین نموده و اضافه کرده است که «…در صورت تقاضای مدعی العموم،حکم انحلال شرکت متخلف نیز صادر خواهد شد».

چه زمانی یک شرکت معتبر است؟

بنابراین،هر شرکت تجارتی زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد که به ثبت رسیده باشد.ثبت شرکت ها نه تنها برای معرفی و شناسایی است بلکه از نظر قانون و حاکمیت اجتماع بمنظور کسب وجود قانونی است.بطوری که پیش از ثبت اعتبار وجود مشخص قانونی را ندارد. علاوه بر مراتب مزبور،قاعده الزامی بودن ثبت شرکت ها به دولت امکان می دهد که تحقیقات و رسیدگی های دقیقی نسبت به مقدمات تشکیل و کیفیت بوجود آمدن شرکت انجام گردد تا از تشکیل شرکت هایی که مقررات را رعایت نکرده اند جلوگیری به عمل آید.

عبارات مرتبط: ثبت شعبه در شهریار , ثبت شعبه شرکت در ملارد و اندیشه