ثبت شرکت در پاکستان

دولت و سیاست پاکستان، تسهيلات قانوني زیادی برای جذب سرمايه گذاري‌هاي خارجي و برطرف کردن موانع موجود وضع کرده كه اين کار، باعث افزايش چشمگير و بالای جذب سرمايه گذاري خارجي در این کشور گرديده است. سرمايه گذاران خارجي در پاكستان به شدت مورد حمايت قرار می‌گیرند و مجلس با تصويب قانون جلب سرمايه گذاري خارجي استرس‌ها و نگراني سرمايه گذاران را رفع نموده است. از این رو در بسیاری از موارد، مردم پاکستان که در خارج از کشور خود زندگی می‌کنند یا بعضی اوقات حتی شرکت‌های خارجی تمایل خواهند داشت که فرصت‌های کسب و کار در این کشور را بررسی نمایند. ولی متاسفانه این افراد اطلاعاتی از نکات کلیدی راه اندازی و ثبت یک شرکت خارجی در پاکستان ندارند و در نهایت امکان دارد زمان و هزینه زیادی را برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود از دست دهند. از این رو برای ثبت شرکت در پاکستان باید اطلاعات کافی و مناسبی را داشته باشید که برای این امر باید از شرکت‌های معتبر نظیر پارس حساب کمک بگیرید. ما در این مطلب به معرفی و مراحل و مزایای تاسیس شرکت در پاکستان پرداخته‌ایم.

الزامات اجرایی برای ثبت شرکت در کشور پاکستان

 1. تنظیم و درست کردن وکالت نامه برای وکیل
 2. ترجمه رسمی گذرنامه سهامدارن و موسسین خارجی
 3. رزرو اسم شرکت
 4. کامل کردن تعهد نامه برای ثبت شرکت در این کشور
 5. اخذ موافقت از سازمان‌های مربوطه
 6. سپرده گذاری مناسب
 7. ارائه اصل اجاره نامه
 8. اخذ امنیه سهامداران
 9. گرفتن گواهی نهایی ثبت شرکت

الزامات قانونی برای ثبت شرکت در پاکستان

 1. زمان تقریبی برای ثبت 7روز است.
 2. بعد از گذشت 60 روز از موافقت، سهامدارن خارجی به لیست سهامداران شرکت جدید اضافه خواهند شد.
 3. امکان ثبت صد درصدی به وسیله افراد خارجی
 4. برای سرمایه اولیه، عددی مشخص تعیین نشده اما اغلب کمترین سرمایه 825 دلار خواهد بود.
 5. حدااقل سهامدار برای ثبت شرکت 2 شخص است.
 6. داشتن حتمی یک دفتر کار در پاکستان.

بازارهای محبوب برای کسب و کار در پاکستان

برای ثبت شرکت در پاکستان باید با برخی از کسب و کارهای مهم این کشور آشنا شوید که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم. یکی از اصلی‌ترین محصولات صنعتی که در این کشور تولید خواهد شد و اشخاص زیادی با هدف سرمایه‌گذاری در این حوزه به دنبال وسعت کسب و کار و شرکت خود هستند را می‌توان به مواردی اشاره کرد که عبارتند از: به وسایل برقی، خودروسازی سازی، تولید انواع فلزات، ذوب آهن، صنعت مواد شیمیایی، ساخت تراکتور و ماشین الات کشاورزی، ساخت سیمان، فرآورده‌های نفتی و استخراج نفت و گاز و برق. همچنین طبق آمار، کشور پاکستان در حوزه دامداری و دامپروری رشد زیادی داشته به گونه‌ای که صنعت ماهیگیری در پاکستان قسمت قابل توجهی از صادرات این کشور را به خود اختصاص داده است.

ثبت شرکت در پاکستان

 

علاوه بر این کسب و کارها که از مهم‌ترین حوزه‌ها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت هستند می‌توان به حوزه کشاورزی نیز اشاره کرد که رکن مهم کسب و کار در پاکستان می‌باشد که باعث اهمیت تجارت با پاکستان برای دیگر کشورها شده است. علت این موضوع آن خواهد بود که بیش از نصف جمعیت پاکستان در روستا زندگی می‌کنند که به همین دلیل می‌توان گفت کشاورزی از مهم‌ترین شغل‌های مردم این کشور می‌باشد. همچنین صنایع مهم دیگری در پاکستان وجود دارد که عبارند از: صنعت ریسندگی و بافندگی، هنر پارچه بافی، شتلی کوبی، پنبه پاک کنی و قسمتی از صنایع تولید مواد غذایی. ضمناً باید این هم بدانید که دارای معادن زیادی هستند که عبارتند نفت، گاز، زغال سنگ، آهن، کروم و سنگ آهک.

مقررات مالیاتی و بانکی کشور پاکستان

همه کشورها قوانین و مقررات گوناگون و متنوعی در زمینه‌های بانکی و مالیاتی درباره کسب و کارهای وثبت شرکت‌های داخلی و خارجی دارند و تدوین این قوانین با اهداف متفاوتی انجام خواهد شد که یکی از آن‌ها رونق اقتصادی می‌باشد.

از مهم‌ترین مقررات مالیاتی در پاکستان این است که طبق قوانین، دولت مرکزی از تمام منابع مالیات مستقیم و مالیات برمصرف و فروش مالیات دریافت خواهد شد. با این وجود، دولت‌های ایالتی مالیات بر زمین، مالیات بر درآمد کشاورزی، مالیات بر مستغلات و بقیه مالیات‌های محلی نیز دریافت خواهند کرد.

ثبت شرکت در پاکستان

از این رو مالیات مستقیمی که به وسیله دولت مرکزی گرفته می‌شود بیشتر نسبت به حقوق و دستمزد، درآمد به خاطر مستغلات، درآمد مشاغل، سود سرمایه و درآمد بقیه منابع تعلق خواهد گرفت. همچنین باید بدانید که سال مالیاتی پاکستان ۱۲ ماهه است و در ۳۰ ژوئن هر سال پایان خواهد یافت ولی دولت مرکزی ۳۱ دسامبر هر سال را نیز به عنوان پایان سال مالی در نظر گرفته است.

مزایای ثبت شرکت در پاکستان

 • اولین ویژگی تاسیس شرکت در پاکستان، اقدامات حمایتی دولت پاکستان از سرمایه گذاری خارجی و قراردادهای بین المللی خواهد بود. یکی از اصلی‌ترین اقداماتی که دولت پاکستان برای افزایش و زیاد شدن سرمایه‌گذاری‌های در این کشور انجام داده است، تهیه و تدوین قوانینی مشخصی می‌باشد که کار را برای آغاز سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تاسیس شرکت در زمینه‌های گوناگون را راحت کرده است.

ثبت شرکت در پاکستان

 • دومین ویژگی، واردات برخی از محصولات مشخص در پاکستان بدون پرداخت عوارض است و در شرایطی نیز عوارض پرداخت شده برگشت داده خواهد شد.
 • برگشت کامل یا قسمتی از عوارض گمرکی که برای واردات محصولاتی که برای ساخت، تغییرات یا تکمیل واحدهای تولیدی در پاکستان استفاده شده است.
 • ویژگی بعدی اعطاء جوایز به صادرکنندگان نمونه است که می‌توان از آن به عنوان اصلی‌ترین وجه تاسیس شرکت در پاکستان نام برد.
 • اختصاص کمک مالی به بخش حمل و نقل

کسب راهنمایی درباره تاسیس شرکت در پاکستان از موسسه پارس حساب

پاکستان علی رغم این که کشوری در حال توسعه است و دچار بحران‌های مالی و فقر شدیدی شده بود ولی دارای نرخ رشد اقتصادی بسیار خوب و مناسبی است. به دلیل اشتغال بیشتر مردم این کشور به کشاورزی، صنعت کشاورزی در این کشور یکی از ارکان مهم اقتصادیان به حساب می‌آید و با وسعت اسن کسب و کار در پاکستان و می‌توان سود خود و زیادی بدست آورید. از این رو برای آشنایی با چگونگی ثبت شرکت در پاکستان و کسب و کارهای مناسب برای به دست آوردن سود زیاد می‌توانید با ما در پارس حساب تماس بگیرید یا به سایت ما مراجعه فررمایید.