ثبت شرکت در اسلام شهر

گروه پارس حساب با سال ها تجربه در امور ثبتی، حقوقی و مالی اکنون خدمات مربوط به ثبت شرکت در اسلام شهر را برای شما عزیزان ارائه می دهد. البته لازم به ذکر است که اسلام شهر تنها منطقه زیر نظر پارس حساب نیست و عزیزانی که در شهرهای ملارد ، اسلام شهر ، صفادشت ، اسلام شهر و به طور کلی در غرب استان تهران قصد ثبت شرکت را دارند هم می توانند با کارشناسان ما تماس گرفته و موارد ثبتی خود را به ما بسپارند. تجربه ی گروه پارس حساب ضامن اجرای موفق امور ثبتی شما خواهد بود. در این قسمت با هم 0 تا 100 ثبت شرکت را بررسی خواهیم نمود و در انتها می توانید سوالات خود را هم از طریق قسمت مربوطه در انتهای صفحه و هم از طریق تماس با ما، مطرح نمایید. به سرعت آماده پاسخ گویی به شما خواهیم بود.

برای ثبت شرکت در اسلام شهر با ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در اسلام شهر

تعریف شرکت

همانطور که از نام این کلمه پیداست میتوان به مفاهیمی همچون شریک شدن در کاری رسید. در نقطه ی اول باید بدانید که انواع شرکت در دو نوع تجاری و مدنی تقسیم بندی می گردد. در اینجا هدف ما ارئه اطلاعات کامل درباره ثبت شرکت های تجاری است ولی اگر بخواهیم درباره شرکت های مدنی نیز صحبتی کرده باشیم می توانیم بگوییم که موادی از قانون  مدنی به شرکت های مدنی اختصاص داده شده است، منظور از شرکت مدنی، عقود ، مضاربه، مساقات و… می باشد

اما در اینجا رویکرد اصلی بحث ما ثبت شرکت های تجاری است و به جز چند اشاره کوتاه به شرکت های مدنی، کلیات بحث به شرکت های تجاری اختصاص می یابد. حال آن که قانون تجارت به صورت خاص درباره شرکت های تجاری تعریف دقیقی به ما نمی دهد و البته در این باره هفت نوع شرکت را مشخص کرده است.

اقدامات قبل از ثبت شرکت

جهت ثبت شرکت در اسلام شهر و دیگر مناطق ایران باید یکسری اقدامات کلی رو انجام دهید. از جمله مهم ترین اقدامات قبل از ثبت به قرار ذیل است:

 • تعیین نام شرکت
 • راهم نمودن مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت

بر اساس ماده ۱۹۶ ق.ت اسناد و نوشتجاتی که برای ثبت شرکت لازم است و در نظامنامه وزارت عدلیه معین شده است به شرح ذیل می باشد:

۱-شرکت نامه حاوی مشخصات شرکت
۲-اساسنامه
۳-صورت جلسه مجمع عمومی
۴-صورت جلسه انتخاب مدیران و قبولی آن ها
۵-رسید سرمایه

 • اخذ مجوزهای ثبتی شرکت

مزایای ثبت شرکت چیست؟

با ثبت شرکت می توان از مزایای قانونی و امتیازات ویژه ای که دولت برای انواع شرکت های تجاری ثبت شده در نظر گرفته بهرمند شد و همچنین می توان با پیشنهادات بکر و نوین حتی در همه ایران، سرویس های خود را معرفی کرد و در مناقصه ها شرکت نمود و به ازای دریافت پروژه در مناقصات، پیشرفت های بسیاری برای خود به ارمغان آورد.

 1. انجام فعالیت ها ی شرکت به صورت قانونی
 2. تمام اعضا نسبت به فعالیت های شرکت مسئول هستند
 3. تمام اعضا از حقوق قانونی بهره مند هستند و قانون از انها حمایت می کند
 4. با ثبت شرکت می توانند در مناقصات و مزایده ها شرکت کنند
 5. شرکت های بزرگ  و برند ها، نماینده گی خود را به شرکت ها می دهند
 6. تمام اطلاعات مربوط به شرکت ها باید واضح و کامل باشد
 7. هر چه قدر از تاریخ ثبت شرکت ها بگذرد به اعتبار شرکت افزوده می شود
 8. با ثبت شرکت ها می شود از مزایای دریافت وام و اعتبارات استفاده کرد
 9. باثبت شرکت می توان با سایر کشور ها مبادلات تجاری داشت

معایب ثبت شرکت چیست؟

 1. با ثبت شرکت شما ملزم به پرداخت مالیات هستید
 2. شرکت ها ملزم به پر کردن دفاتر مالیاتی هستند
 3. کار فرما ملزم به پرداخت حقوق و بیمه کردن کارکنان است
 4. شرکت برای فعالیت خود باید مکانی را به ثبت برساند
 5. برای تاسیس شرکت به یک سرمایه ی اولیه نیاز است
 6. با قوانین مربوط به تجارت اشنایی داشته باشید

موسسه ثبتی و حقوقی پارس حساب  می تواند کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در اسلام شهر و دیگر شهرهای تهران همچون ملارد، شهریار، صفادشت را با بالاترین دقت و کیفیت انجام دهد. ثبت شرکت در شهر اسلام شهر همانند مناطق دیگر تهران است و گروه ثبتی پارس حساب، صفر تا صد موارد مربوط به ثبت شرکت را برای شما عزیزان انجام می دهد. اگر به دنبال ثبت شرکت در این شهر هستید می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مشاوره تخصصی ثبت شرکت در اسلام شهر

همانطور که پیش تر هم گفتیم شرکت از شریک شدن در کاری می آید و اگر به صورت حقوقی بخواهیم تعریفی ارائه دهیم می توان گفت حقوق اجتماع تعدادی از افراد است که فعالیتی مانند تجاری، فرهنگی و اجتماعی انجام می دهند. حال آنکه لزوماً شرکت تجاری، از هر نوع که باشد در مرحله اول باید ثبت گردد. برای ثبت شرکت در اسلام شهر تماس بگیرید.

همین اولین تفاوت با شرکت مدنی است زیرا شرکت های مدنی نیاز به ثبت ندارند، هر چند که بهتر است ثبت گردند. شرکت تجاری دارای شخصیتی مستقل است، اقامتگاه و تابعیت مجزا دارد که در مقابل شرکت مدنی به هیچکدام نیاز ندارد. دریاره انحلال شرکت های تجاری می توان گفت که از اراده ی جمعی شرکا انجام می شود و در مقابل شرکت مدنی با تقاضای افراز و تقسیم اموال هر یک از شرکا صورت می گیرد.

در مورد ورشکستگی در شرکت های تجاری هم به تاجر و شرکت های تجاری تعلق دارد ولی عنوان ورشکستگی در مورد شرکت مدنی صادق نمی باشد. در نهایت قانون تجارت انواع شرکت های تجاری را به موارد زیر تقسیم بندی می کند. با کیلیک روی هر تب می توانید موارد مربوطه را مطالعه کنید. ثبت شرکت در اسلام شهر

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسلام شهر

 • کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
 • دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
 • دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
 • اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد

شرکت سهامی عام چیست؟

از جمله شرکت هایی که در ماده 20 قانون تجارت به آن اشاره شده است،شرکت سهامی است.شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.
به موجب ماده 2 لایحه مزبور”شرکت سهامی،شرکت بازرگانی محسوب می شود،ولو این که موضوع عملیات آن،بازرگانی نباشد”.بنابراین،شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت،در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد.هر چند که برای انجام امور غیر تجاری،مانند خرید و فروش آپارتمان،تاسیس شده باشد و با توجه به اینکه موضوع شرکت های تجاری دیگر،باید حتماَ امور تجاری باشد،تا شرکت بازرگانی محسوب گردند،لذا می توان گفت که لایحه اصلاح قانون تجارت،در مورد شرکت های عام و خاص،قائل به استثنا شده و به این طریق خواسته است با وسعت بخشیدن به زمینه های فعالیت،موجبات بیشتر تشکیل آن ها،بخصوص تشکیل شرکت سهامی عام را که در آن سرمایه های کوچک از راه خرید سهام،امکان مشارکت و جریان پیدا می کند،فراهم آورد

در شرکت سهامی تعداد شرکا نباید از سه نفر کمتر باشد. ثبت شرکت در اسلام شهر

انواع شرکت سهامی

شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می شود:

نوع اول: شرکت هایی که موسسین آن ها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند این گونه شرکت ها،شرکت سهامی عام نامیده می شوند.

نوع دوم: شرکت هایی که تمام سرمایه آن ها در موقع تاسیس منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده است.این گونه شرکت ها، شرکت سهامی خاص نامیده می شوند.

بنابراین با توجه به مراتب فوق باید گفت شرکت سهامی شرکتی است بازرگانی که با سرمایه شرکاء و به منظور انجام امور انتفاعی تشکیل گردیده و سرمایه آن متشکل از سهام دارای ارزش واحد است و مسئولیت شرکاء محدود به اصل و فرع ( سود) سرمایه آن ها است.

مشاوره رایگان ثبت شرکت در اسلام شهر

مشخصات و ویژگی ها و نحوه تاسیس شرکت سهامی عام

 1. حداقل سرمایه اولیه ، مبلغ پنج میلیون ریال است.
 2. سرمایه شرکت توسط موسسین و عموم مردم تامین می شود.
 3. سهم سرمایه موسسین نباید از 20 درصد سرمایه شرکت کمتر باشد.
 4. سی و پنج درصد از مبلغ مندرج در بند 3 مذکور باید به صورت نقدی توسط موسسین تامین و در حسابی تحت عنوان ” شرکت سهامی عام  در شرف تاسیس ” نزد یکی از بانک ها سپرده شود.
 5. اظهارنامه به انضمام طرح اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام که به امضاء کلیه موسسین رسیده باشد با قید روزنامه کثیرالانتشار منتخب ، در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به اداره ثبت شرکت ها و در نقاطی که اداره ثبت وجود ندارد به اداره ثبت اسناد و املاک محل تسلیم و رسید دریافت شود.( ماده 6 قانون تجارت)
 6. رسید سپرده نقدی و در صورتیکه بخشی از آن در قالب تعهد غیر نقدی باشد اسناد مالکیت مربوطه در همان بانکی که واریز نقدی در آن انجام پذیرفته ، تودیع و گواهی بانک به ضمیمه اظهارنامه به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم شود.

مشاوره رایگان ثبت شرکت در اسلام شهر

مشخصات و ویژگی ها و نحوه تاسیس شرکت سهامی خاص

 1. در شرکت سهامی خاص،مجمع عمومی وجود ندارد و تعداد شرکای آن کمتر از شرکت سهامی عام است.در این گونه شرکت ها صدور اعلامیه پذیره نویسی وجود ندارد و در بدو امر 35 % از سرمایه باید در حساب مخصوصی سپرده شود.
 2. سرمایه شرکت به هنگام تاسیس نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد.
 3. تعداد مدیران حداقل 3 نفر است.
 4. تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد.
 5. در شرکت سهامی خاص اوراق قرضه قابل انتشار نیست.
 6. سهام شرکت،قابل معامله در بازار بورس نمی باشد و نقل و انتقال سهام شرکت،مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.ضمناَ این شرکت نمی تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید.
 7. در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.تمام سرمایه آن باید به وسیله موسسین تاسیس گردد(ماده 4 ل.ا.ق.ت) .

پس از ثبت شرکت در اسلام شهر اقداماتی به صورت اجباری می بایست انجام گیرد. این موارد عبارتند از:

 • پلمپ دفاتر تجاری شرکت شامل دفتر روزنامه و دفتر کل
 • تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی
 • دریافت کد کارگاه از بیمه تأمین اجتماعی
 • دریافت کد اقتصادی
 • ثبت ‌نام مالیات ارزش‌افزوده دریافت کد ارزش‌افزوده

مراحل ثبت شرکت در اسلام شهر

 1. پیدا کردن شریک خوب
 2. ثبت نام در سامانه‌ی ثبت شرکت
 3. انتخاب نام مناسب برای شرکت
 4. مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت
 5. وارد کردن آدرس شرکت
 6. مشخص کردن سرمایه‌ی اولیه
 7. وارد کردن نام شرکا
 8. مشخص کردن سمت اشخاص
 9. وارد کردن سهام اشخاص
 10. مشخص کردن ارتباط بین اشخاص
 11. ثبت شعب شرکت
 12. انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی
 13. وارد کردن متن صورت‌جلسه
 14. اظهارنامه /تقاضانامه
 15. تکمیل اساسنامه
 16. تکمیل شرکت‌نامه
 17. تکمیل خلاصه اظهارنامه/تقاضانامه
 18. تکمیل مدارک
 19. پست کردن مدارک

ثبت شرکت در اسلام شهر

موسسه ثبتی و حقوقی پارس حساب  می تواند کلیه امور مربوط به ثبت شرکت در شهر جدید اسلام شهر و دیگر شهرهای تهران همچون ملارد، شهریار را با بالاترین دقت و کیفیت انجام دهد. ثبت شرکت در این شهر همانند مناطق دیگر تهران است و گروه ثبتی پارس حساب، صفر تا صد موارد مربوط به ثبت شرکت را برای شما عزیزان انجام می دهد. اگر به دنبال ثبت شرکت در اسلام شهر هستید می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

درباره ما:

موسسه حسابداری پارس حساب با سالها تجربه و سابقه همکاری با شرکت های بزرگ منطقه آماده انجام کلیه امور حسابداری و مالی شما عزیزان می باشد

تماس با ما:

آدرس دفتر مرکزی: شهریار میدان فرمانداری بلوار کلهر مجتمع امیران طبقه سوم واحد

شماره تماس: 65278449-021

دسترسی سریع:

صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | استخدام

کلیه حقوق مادی و معنوی برای شرکت پارس حساب محوفظ است.کپی رایت 1398