شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود،رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.به موجب ماده 94 قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد. ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است.(ماده ی ۵۸۳ ق.ت)

شرکت با مسئولیت محدود به عنوان یک شخص حقوقی می تواند دارای کلیه ی حقوق و تکالیفی شود که قانون برای افراد قایل است. مگر حقوق و تکالیفی که بالطبیعه،فقط انسان ممکن است دارای آن باشد. تصمیمات شرکت به وسیله ی مقاماتی که به موجب قانون یا اساسنامه صلاحیت اتخاذ تصمیم دارند،اتخاد می شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود شهریار

شهرستان شهریار ، شهرستانی است در غرب استان تهران که از شمال با شهرستان های کرج و شهر قدس، از شرق با تهران ، از سمت جنوب با شهرستان های رباط کریم و اسلامشهر و از غرب با ملارد همسایه است.

این شهرستان به دلیل ویژگی های ممتازآب و هوایی، دارا بودن باغات سرسبز، نزدیکی به کلان شهر تهران ، مسیر ارتباطی مناسب و جاذبه های گردشگری از ظرفیت های مناسبی برای جذب فعالان اقتصادی برخوردار است.
جهت ورود به  دنیای کسب و کار و پیشرفت اقتصادی ، اولین اقدامی که می بایست  انجام داد، ثبت شرکت است.

اگر به دنبال ثبت شرکت در شهریار هستید حتما با موسسه پارس حساب تماس حاصل نمایید. آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستیم.

روند کلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهریار نیز مثل دیگر مناطق ایران بوده و اگر شما در شهریار قصد ثبت شرکت دارید می توانید با ما تماس حاصل نموده و سوالات خود را بپرسید. آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

  • کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
  • دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
  • دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
  • اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد

جهت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود میتوانید با موسسه پارس جساب تماس حاصل نمایید.

۶۵۲۷۸۴۴۹ ۰۲۱

تاریخچه شرکت با مسئولیت محدود

بعد از شرکت های سهامی خاص و عام که شهرت بسیاری دارند، شرکت با مسئولیت محدود از پر استغبال ترین انواع شرکت های تجاری در ایران می باشند. در ایران تاریخ ایجاد و رسمیت یافتن این نوع شرکت ها در حقیقت از سال ۱۳۱۱ به بعد است.این نوع شرکت در انگلستان و آلمان رواج کلی دارد و در ابتدا در انگلستان شناخته شده و بعداَ در آلمان و سپس در ایتالیا در اواخر قرن هیجدهم رسمیت یافته است.بعد از آن ها سویس و سایر ممالک اروپا آن را قبول نمودند ولی در فرانسه خیلی دیر و در اوائل همین قرن عنوانی قانونی پیدا کرده است.

شرکت با مسئولیت محدود در حقوق ایران اولین بار با تصویب قانون تجارت مصوب1311 وارد قانون گذاری شد و از تاریخ تصویب این شرکت در حقوق ایران ،با وجود استفاده عملی فراوان از این نوع شرکت و به رغم نقص قانون ما در رابطه با آن قواعد راجع به آن هیچ گونه تحول و تغییری نیافته است.