ثبت برند شهریار

ثبت برند شهریار برای راحتی فعالان اقتصادی ایجاد شده است که در محدوده شهریار می خواهند محصولات یا خدمات خود را با نامی به عنوان برند یا علامت تجاری به ثبت برسانند. در این صورت، شما در بین رقیبانتان متمایر خواهید و مصرف کنندگان نام شما را به خاطر خواهد سپرد.

حال برای این که این علمت تجاری یا برند را در ثبت برند شهریار، شما برای به ثبت رساندن برند خود دارید. شما باید نحوه طراحی برند، انتخاب رنگ برند، تحوه ثبت برند و مراحل و مدارکی مورد نیازان می باشد. در ادامه ما شما را با این مراحل آشا خواهیم نمود.

در هنگام انتخاب علمت تجاری خود باید توجه داشته باشید که شباهتی به دیگر برند ها نداشته باشد. زیرا ممکن است مصرف کننده را به اشتباه وا دارد و علامت تجاری شما از خاطر او پاک شود. پس رنگ و طراحی و ظاهر علامت تجاری شما بسیار حائز اهمیت می باشد.

عمل کرد ثبت برند شهریار

ثبت برند و ثبت علامت تجاری از خدماتی است که توسط اداره مالکیت معنوی به متقاضیان عرضه می دارد. این اداره فقط در شهر تهران مشغول به فعالبت می باشد و شما باید به صورت اینترنتی وارد سایت اراده مالکیت معنوی شوید و مدارک مورد نیاز این اداره را تامین نموده تا توسط کارشناسان مربوطه بررسی و نتیجه به شما اعلام گردد.

شما باید در ابتدا، به انتخاب یک نام مناسب محصولات تان یا شکل و تصویری در خور خدماتتان یا ترکیبی از این دو طراحی نمایید. پس از آن باید استعلام گرفته شود که که این نام یا شکا و تصویر از قبل به ثبت نرسیده باشد.مرحله استعلام از نظر صرف هزینه و وقت به شدت به نفع شما می باشد.

در صورت مشابهت با سایر برند ها و لوگو ها، اظهار نامه شما از سوی اداره مالکیت معنوی رد خواهد شد. توصیه ما این است که حتما این مرحله را جدی بگیرید تا از اتلاف و وقت و هزینه جلو گیری شود.

حال شما نیاز به مدارک دارید که این مدارک برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد. که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ثبت برند شهریار

مدارک لازم جهت ثبت برند در شهریار توسط اشخاص حقیقی:

  1. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شخص یا اشخاص که تقاضای ثبت برند یا علامت تجاری دارند.
  2. در صورتی که برند شما لاتین باشد باید کپی برابر اصلکارت بازرگانی داشته باشید.
  3. کپی برابر اصل مجوز های فعالیتی مانند پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهاد های نظارتی و حاکمیتی دولتی

مدارک لازم جهت ثبت برند در شهریار توسط اشخاص حقوقی:

  1. کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت
  2. در صورتی که تغییراتی در شرکت صورت گرفته است شما نیاز به کپی آخرینروزنامه رسمی ثبت تغییرات شرکت خواهید داشت.
  3. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی افرادی که در شرکت حق امضاء دارند.
  4. کپی برابر اصل مجوز فعالیتی مانند: پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی
  5. در صورتی که برند یا علامت تجاری شما لاتین می باشد، کپی کارت بازرگانی شرکت مورد نیاز می باشد.

لازم به ذکر است که مالک برند یا علامت تجاری در ثبت برند شهریار می تواند شامل یک یا چند نفر باشد که در این صورت باید مالکیت هر نفر به صورت درصدی مشخص گردد.

پروسه ثبت برند شهریار

شما با ارسال اظهار نامه برند و علامت تجاری خود در سامانه، در نوبت بررسی کارشناسان قرار خواهید گرفت. در واقع این که چقدر در این صف قرار خواهید گرفت و منتظر خواهید ماند بستگی به این خواهد داشت که چند نفر جلو تر و زود تر از شما در صف قرار گرفته اند. اما به طور میانگین می توان حدود دو الی چهار ماه را در نظر گرفت.

مراحل ثبت برند شهریار

شما در ابتدا نیاز به تایید دارید که این تایید به وسیله چاپ برند یا علامت تجاری شما در روزنامه رسمی صورت می پذیرد. پس از ثبت آگهی، به مدت سی روز (یک ماه) زمان داده می شود تا در صورتی که شباهت یا ادعایی مالکیت روی برند یا علامت تجاری شما داشت، اعتراض خود را اعملام بدارد.

پس از گذشت سی روز از چاپ آگهی اعتراضی از سوی کسی صورت نپذیرفت، حالا نوبت به چاپ دوم آگهی می رسد. آگهی دوم به این معنی است که برند یا علامت تجاری شما به ثبت رسیده است و اکنون شما دارای شماره ثبت علامت تجاری می باشید.

در صورتی که مدارک پرونده شما دچار نقص باشد، رد شده و قابلیت پیگیری نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که چاپ آگهی نیاز به هزینه دارد. و این هزینه توسط متقاضی پرداخت می شود.

برند که توسط ثبت برند شهریار به ثبت می رسد، چقدر اعتبار دارد؟

برندی که شما توسط ثبت برند شهریار به ثبت می رسانید، ده سال از تاریخ تقدیم اظهار نامه، دارای اعتبار خواهد بود. که به شما جهت تمدید برند یا علامت تجاری تان یک فرجه شش ماه در انتهای این ده سال داده خواهد شد. توجه داشته باشید در صورتی که در این مدت اقدام به تمدید ننماید، حق امتیاز برند از شما سلب شده و اگر کسی متقاضی ثبت این برند باشد، به او تعلق خواهد گرفت.

درباره شرکت پارس حساب بیش تر بدانیم

شرکت پارس حساب با شعبات مختلفی که در سطح تهران دارد، علاوه بر امور ثبت برند و علامت تجاری با تکیه بر مدیران کار بلد و کارشناسان مالی قهار خود، خدمات مشاوره های مالی و مدیریتی و یکسان سازی دانش علمی مدیران و کارشناسان را نیز جهت ارائه خدمات به متقضیان دارد.

شرکت پارس حساب با در اختیار گذاشتن تجربیات کارشناسان و متخصصین خود جهت رفاه حال مشتریان و متقاضیان، خدماتی دیگر چون گواهی ارزش بر افزوده، تحریر دفاتر، نرم افزار سپیدار و اظهار نامه مالیاتی نیر برای ارائه دارد.

پس شک نکنید که با مراجعه به شرکت پارس حساب می توانید به راحتی به امور ثبتی، حسابداری و حقوقی خود رسیدگی کنید و از مشاوران و متخصصین در این زمینه یاری جویید.