ثبت برند رباط کریم        

آیا شما هم جزو عده کسانی هستید که قصد دارند برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانند؟ آیا شما هم جزو فعالان اقتصادی و بیرینس من هایی هستید که می خواهید از طریق ثبت برند رباط کریم اقدام به ثبت برند یا علامت تجاری خود نمایید؟ به نظر می رسد که به اطلاعات بیش تری در باره ثبت برند یا علامت تجاری نیاز دارید، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانیم مسیر پیش روی شما را هموار سازیم.

ابتدا سخنی کوتاه در باره ثبت برند رباط کریم خواهیم گفت.

ثبت برند رباط کریم یکی از نمایندگی های موسسه حسابداری پارس حساب می باشد که در محدوده رباط کریم با داشتن متخصصین زبده در امر ثبت برند ، در حال ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد .

ثبت برند در ثبت برند رباط کریم به چه صورت است؟

ثبت برند یا علامت تجاری باید با دقت لازم انجام شود تا از بروز خطا و رد پرونده جلو گیری گردد. به طور مثال باید در ابتدای مسیر، به طراحی برند یا علامت تجاری خود بپردازید. در نظر داشته باشید که طراحی برند یا علامت تجاری اصلا امری سرسری نیست و حتما باید دقت های لازم را لحاظ نمایید .

به طور مثال نباید از واژه های عامیانه مانند کتاب ، رایانه استفاده نمایید. هم چنین باید به عدم استفاده از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام، عدم به کار بردن  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ،استفاده نکردن از  کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، توجه کنید.

از دیگر علائمی که نباید در طراحی برند یا علامت تجاری خود استفاده نمایید ، می توان به علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل، اشاره نمود .

استفاده از علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه، به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است، نیز ممنوع می باشد.

پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند، نیز در طراحی برند یا علامت تجاری ممنوع می باشد.

شما جهت طراحی برند یا علامت تجاری خود می توانید از رنگ ، حروف و … استفاده نمایید. به صورتی که هیچ شباهتی به دیگر علائم تجاری و برند های به ثبت رسانیده شده نداشته باشد. در غیر این صورت قطعا پرونده شما رد خواهد شد.

پس از طراحی برند یا علامت تجاری خود شما می توانید به سایت اداره مالکیت معنوی رفته و مدارک خود را به همراه اظهار نامه تقدیم این اداره نمایید .

به طور معمول و بر اساس بررسی ها مشاوران ثبت برند رباط کریم، شما دو الی چهار ماه در صف انتظار خواهید ماند. اما این انتظار در صورتی بین دو تا چهار ماه به طول می انجامد که پرونده شما رد نشده باشد یا در حین آپلود مدارک و اظهار نامه با اخطار سایت مواجه نشده باشید.

در نظر داشته باشید که در صورت رد پرونده دریافت شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری شما بیش تر از حد معمول و پیش بینی شده طول خواهد کشید.

لازم به ذکر است که اداره مالکیت معنوی یک شعبه و با کارشناسانی محدود در تهران فعالیت دارد. پس طبیعی است که شما مدت زمانی را در صف انتظار بمانید.

شما می توانید جهت جلو گیری از بروز اخطار سایت و رد پرونده ، از مشاوران ثبت برند رباط کریم در خواست کمک نمایید.

ثبت شرکت در شهریار

ثبت شرکت در صفادشت

مدارک مورد نیاز جهت اخذ شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری

مدارک جهت ثبت برند برای اشخاص حقیقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک جهت ثبت برند برای افراد حقوقی

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

شما می توانید شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود را به نام چند نفر بگیرید. که در این صورت باید سهم هر شخص به صورت در صدی مشخص گردد. در صورت کسب اطلاعات بیش تر می توانید به ثبت برند رباط کریم مراجعه نمایید.

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند رباط کریم چه مدت اعتبار دارد؟

مدت اعتبار شماره ثبت رسمی شما ، ده سال می باشد. پس از گذراندن ده سال ، به شما مدت زمان شش ماهه ای داده خواهد شد تا جهت تمدید آن اقدام نمایید. دقت کنید در صورتی که در مدت زمان معین شده جهت تمدید اقدام ننمایید ، امکان سلب امتیاز از شما وجود دارد.

در این باره نیز می توانید با چاره جویی از مشاوران ثبت برند رباط کریم ، مشکل خود را حل نمایید.

ثبت برند رباط کریم سعی دارد با ارائه بهترین خدمات خود در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری، مسیر شما را هموار تر سازد. تا بدون هیچ مشکلی مدارکی کامل به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.