ثبت برند خادم آباد

ثبت برند خادم آباد برای بیزینس من ها و تجاری در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد که می خواهند برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانند . به طور مثال شما اگر محصول یا خدماتی دارید که می خواهید تصویری ماندگار تر در ذهن مصرف کننده داشته باشید ، هم چنین از سایر رقبا متمایز گردید ، می توانید برند یا علامت تجاری خود را از طریق ثبت برند خادم آباد به ثبت برسانید.

لازم به ذکر است که ثبت برند خادم آباد یکی از نمایندگی ها معتبر موسسه حسابداری پارس حساب می باشد.

هدف از ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند خادم آباد چه می باشد؟

هر برند یا علامت تجاری که به ثبت می رسد ، به صورت انحصاری به شخص تعلق دارد. پس از ثبت برند در ثبت برند خادم آباد ، شما، شماره ثبت رسمی برند خود را دریافت خواهید نمود. که کاملا به شخص شما تعلق دارد.

در ادامه بیش تر به توضیح ثبت برند خواهیم پرداخت.

ثبت برند یا علامت تجاری چیست؟

ثبت برند یا علامت تجاری به پروسه ای گفته می شود که یک تاجر یا بیزینس من برای انحصاری کردن خدمات و محصولات خود جهت آن اقدام می نماید.

ثبت برند یا علامت تجاری تنها توسط اداره مالکیت معنوی در یک شعبه و در تهران صورت می پذیرد.

شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود ابتدا نیاز به یک طراحی از علامت تجاری یا برند دارید. تصویری که شما طراحی می کنید ، قطعا ماندگار ترین تصویر در ذهن مخاطب خواهد بود و آگهی شما با همان تصویر در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید. پس در نظر داشته باشید تا کلیه قوانین را در طراحی آن رعایت نمایید.

به طور مثال قوانین اولیه که باید در طراحی برند یا علامت تجاری خود در نظر بگیرد عدم استفاده از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند ، می باشد.

پس از آن باید در نظر داشته باشید تا از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری خود استفاده ننماید.

از دیگر مواردی که باید در مرحله طراحی برند یا علامت تجاری خود مد نظر داشته باشید ، استفاده نکردن از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، در طراحی ثبت برند یا علامت تجاری می باشد.

عدم استفاده از علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجار های اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است.

در نظرداشته باشید که در مرحله طراحی برند یا علامت تجاری خود از پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آن ها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر این که مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند، استفاده ننمایید.

شما برای ثبت برند یا علامت تجاری خود نیاز به مدارکی دارید که در ادامه آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند خادم آباد چه می باشد؟

مدارک اشخاص حقیقی جهت ثبت برند خادم آباد

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی جهت ثبت برند خادم آباد

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

نحوه عمل کرد اداره مالکیت معنوی به چه صورت می باشد؟

اداره مالکیت معنوی با داشتن کارشناسان محدود ، تنها اداره جهت ثبت برند یا علامت تجاری در ایران می باشد. این اداره یک شعبه در تهران دارد. به همین دلیل پس از تقدیم مدارک و اظهار نامه ، امکان دارد که مدت زمان بیش تری را در صف انتظار بمانید.

در نظر داشته باشید مدت زمان تخمین زده توسط کارشناسان ثبت برند خادم آباد برای شما بین دو تا چهار ماه می باشد. اما این مدت زمان در صورتی است که پرونده شما بدون هیچ نقصی به اداره مالکیت معنوی تقدیم شود.

اگر می خواهید در زمان طی نمودن مراحل ثبت برند یا علامت تجاری خود به مشکلی بر نخورید می توانید با مشاوران ثبت برند خادم آباد که یکی از نماینگی های معتبر موسسه حسابداری پارس حساب می باشد، در تماس باشید.