ثبت برند جاده مخصوص

ثبت برند یا علامت تجاری ، کمک می کند تا محصول یا خدمات شما از سایر رقبا متمایز شود، هم چنین ارزش کالا یا خدمات شما را نیز بالا می برد. به همین منظور ما ثبت برند جاده مخصوص را به شما پیشنهاد می دهیم.

ثبت برند یا علامت تجاری عملی است که موجب می شود تا نسبت به سایر رقبا در بازار مصرف کنندگان ، منحصر به فرد شوید و از هر گونه سو استفاده غیر مجاز احتمالی از محصول و خدمات جلو گیری می شود .

صفات مشخصه برند یا علامت تجاری

برند یا علامت تجاری باید اصالت و تازگی داشته باشد. باید توجه نمایید که برند یا علامت تجاری که شما طراحی می نمایید ، دارای مشخصه های واضحی باشد. این مشخصه صرفا مربوط به محصول و خدمات شما باشد، و نباید هیچ شباهتی نسبت به دیگر علائم تجاری و برند های به ثبت رسیده داشته باشد .

در ادامه به توضیحی بیش تری در این زمینه خواهیم پرداخت.

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند جاده مخصوص به چه صورت می باشد؟

در ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند جاده مخصوص باید در ابتدا به طراحی برند یا علامت تجاری خود بپردازید. طراحی برند یا علامت تجاری نیاز به رعایت قوانین و اصولی می باشد که باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

باید به این مسئله توجه کنید در صورتی که برند یا علامت تجاری شما شباهتی با دیگر علائم تجاری و برند های به ثبت رسیده داشته باشد، در مرحله استعلام به مشکل بر خواهید خورد.

استفاده از علامت هلال احمر – نشان ها – آرم های دولت ایران، پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلام،  پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران، علامت تجاری موسسات رسمی مانند هلال احمر و صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و … ، کلمات و یا عباراتی که مربوط به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن، علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد، در طراحی برند یا علامت تجاری مجاز نمی باشد.

هم چنین استفاده از واژه های عامیانه: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار می روند، در طراحی ثبت برند یا علامت تجاری کاری غیر مجاز می باشد.

عدم استفاده از علائم گمراه کننده: مانند ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.

پس از طراحی برند یا علامت تجاری باید چه کاری انجام دهیم؟

شما بعد از طراحی برند یا علامت تجری خود بر طبق قوانین و اصولی که پیش تر گفته شد ، باید نوع اظهار نامه خود را انتخاب نمایید و به همراه مدارک به اداره مالکیت معنوی تقدیم نمایید.

در مرحله تقدیم مدارک و اظهار نامه باید در نظر داشته باشید که هیچ نقصی در پرونده شما وجود نداشته باشد .در صورت وجود نقص و عدم تکمیل بودن مدارک، امکان دارد شما با پیام اخطار از سوی سایت اداره مالکیت معنوی مواجه شوید. این مسئله باعث به طول انجامیدن مدت زمان اخذ شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری شما خواهد شد .

پس از ارائه مدارک و اظهار نامه به اداره مالکیت معنوی و قبولی آن از سوی این اداره ، آگهی شما برای مدت زمانی سی روزه یا یک ماهه ، در روزنامه رسمی به چاپ می رسد.

در صورتی که کسی ادعایی بر آگهی شما نداشته باشد ، برای بار دوم، مجدد به مدت سی روز، آگهی شما در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید.

به طور معمول پس از تقدیم اظهار نامه و مدارک ، مدت زمانی بین دو تا چهار ماه زمان خواهد برد تا کارشناسان اداره مالکیت معنوی به بررسی پرونده شما بپردازند .

شما برای تسریع نمودن پروسه ثبت برند یا علامت تجاری خود می توانید با مشاوران ثبت برند جاده مخصوص در تماس باشید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در ثبت برند جاده مخصوص

مدارک اشخاص حقیقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …

مدارک افراد حقوقی جهت ثبت برند

  1. کپی برابر اصل شناسنامه
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
  5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.

چرا ثبت برند جاده مخصوص را انتخاب کنیم؟

ثبت برند جاده مخصوص یکی از نمایندگی های مجاز موسسه حسابداری پارس حساب می باشد. ثبت برند جاده مخصوص با داشتن مشاوران و متخصصین ماهر در زمینه ثبت برند و علامت تجاری ، در تلاشند تا پروسه ثبت برند را برای شما به سرعت پیش ببرند.

موسسه حسابداری پارس حساب با داشتن نمایندگی های دیگر در سطح تهران و کرج ، سعی دشته است تا خدمات ثبت برند یا علامت تجاری را به بیرینس من ها و تجار ارائه دهد.

شما در صورت نیاز می توانید با مشاوران ثبت برند جاده مخصوص تماس گیرید.