ثبت برند اندیشه

ثبت برند اندیشه، یکی از مراکزی است که گروه پارس حساب برای فعالان اقتصادی که تمایل به ثبت برند یا علامت تجاری خود دارند، دایر نموده است.

در واقع برند لغتی لاتین و معادل فارسی علامت تجاری می باشد. که هر شرکت جهت به دست آوردن بازار کار، تجارت کالا، خدمات رسانی با کیفیت و سریع تر، اقدام به ثبت علامت تجاری یا برند خود می کند. این گونه هر شرکتی با نشان و علامت تجاری مشخص و مختص به خود شناخته خواهد شد.

در کل ثبت برند امری اختیاری می باشد، اما با توجه به این که ممکن است کسی از نام و علامت تجاری سو استفاده کند، یک کار معقول می باشد. در صورت ثبت برند یا علامت تجاری، بیزینس و تجارت شما نیز گسترش می یابد. همچنین چهره ای قانونی به کسب و کار شما خواهد داد.

ثبت برند اندیشه، با تکیه بر تجربه و مهارت مشاوران و فعالان خود، این امر را برای شما به راحت ترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند اندیشه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند به دو نفر تعلق می گیرد. 1. اشخاص حقیقی، 2. اشخاص حقوقی

لازم به ذکر می باشد که جهت عدم رد پرونده، حتما مدارک کامل خود را به اداره مالکیت معنوی تحویل دهید.

مراحل کلی ثبت برند اندیشه

اگر اکنون تصمیم گرفته اید تا برند یا علامت تجاری خود را به ثبت رسانید، باید به شما متذکر شویم که در ابتدا انتخاب یک اسم یا نشان، یا ترکیبی از هر دو، که هیچ شباهتی به دیگر برند ها و علامت های تجاری نداشته باشد، الزامی است.

باید توجه داشته باشید که این برند، معرف محصول شما به مصرف کننده می باشد و در تمام تبلیغات از آن استفاده خواهد شد. پس در روند این مرحله به شدت دقه لازم را داشته باشید، زیرا در صورتی که برندی یک بار رد شود، در مراحل بعدی شانس کم تری برای ثبت خواهد داشت.

چه اشخاصی می توانند در ثبت برند اندیشه، نام و نشان تجاری خود را به ثبت برسانند؟

هر شخص حقیقی یا حقوقی که مدارکی بر مبنی تولید، توزیع ، بسته بندی ، خرید و فروش یا واردات و صادرات کالا یا محصولی دارد، یا مدارکی جهت ارائه در زمینه خدماتی خاص داشته باشد، می تواند در همان راستا، اظهار نامه خود را بنا بر ثبت برند یا علامت تجاری خود به اداره مالکیت معنوی، اظهار نماید.

برند و علامت تجاری چیست؟

برند یا علامت تجاری که شامل، رنگ، شکل، علامت هندسی، نام و هر چیز دیگر یا ترکیبی از همه این ها می باشد، نمادی از معرفی کالا ها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی می باشد. باید توجه داشت که برند یا علامت تجاری، یک نماد منحصر به فرد می باشد و نباید هیچ شباهتی با دیگر برند ها و علامت های تجاری داشته باشد. در صورت تشابه، در مرحله استعلام، پرونده رد شده و شما تمامی مراحل را باید از ابتدا طی نمایید.

که از نظر اقتصادی و صرف زمان چندان به صرفه نمی باشد.

برای ثبت علامت تجاری در ثبت برند اندیشه باید به چه نکاتی توجه داشت؟

شما در حین انتخاب و طراحی برند یا علامت تجاری خود باید در نظر داشته باشید که از علائم رسمی، دولتی و مملکتی مانند پرچم، هلال احمر ، علام نیروهای مسلح و … یا علائمی که قبلا خود یا مشابه آن به ثبت رسیده اند، استفاده نکنید. لازم است بدانید که علائم منافی عفت عمومی و نظم و انضباط اجتماعی و علائمی که دارای اسم و علامت عمومی باشد، در صورتی که دولت استفاده از آن را تحت علامت تجاری ممنوع کرده باشد، در طراحی برند و علامت تجاری خود به کار نبرید.

مشاورین ثبت برند اندیشه، در این زمینه آماده ارائه خدکمات هر چه بهتر به شما فعالان اقتصادی می باشند تا بتوانید بدون هیچ مشکلی، مراحل ثبت برند یا علامت تجاری را در ثبت برند اندیشه به آسودگی پشت سر گذارید.

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اندیشه چه مدت زمان خواهد برد؟

ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اندیشه، بستگی به این دارد که چه تعداد برای ثبت برند یا علامت تجاری خود به اداره مالکیت معنوی تقدیم اظهار نامه کرده اند.

ثبت برند یا علامت تجاری توسط اداره مالکیت معنوی صورت می پذیرد. این اداره تنها یک شعبه و فقط در تهران مشغول به کار می باشد. پس در نتیجه تعداد کارشناسان محدودی برای رسیدگی و بررسی به پرونده های متقاضیان دارد.

حال این که چه مدت به طول بی انجامد تا نوبت به پرونده شما برسد، بستگی دارد که چند نفر در صف نوبت باشند. البته لازم به ذکر است که شما باید کلیه مدارک لازم را تقدیم اداره مالکیت معنوی کنید. در صورتی که سایت به شما اخطار دهد، پرونده ناقص بوده و قابل پیگیری نمی باشد. همچنین نداشتن تشابه برند یا علامت تجاری شما با سایر برند ها و لوگو ها نیز حائز اهمیت بوده و به روند پرونده کمک خواهد نمود.

اعتبار برند یا علامت تجاری در ثبت برند اندیشه چه مدت می باشد؟

پس از تایید پرونده شما و عدم اخطار سایت، آگهی شما در روزنامه رسمی، به مدت سی روز (یک ماه) چاپ خواهد شد. در این مدت یک ماهه (سی روزه) به برند یا علامت تجاری شما فرصت داده می شود تا در صورتی که کسی ادعایی بر آن داشت یا شباهتی با دیگر برند ها و علامت های تجاری دید، اظهار نماید. در صورتی که این اتفاق رخ نداد، آگهی شما برای دفعه دوم به چاپ خواهد رسید. تبریک می گوییم شما حالا توانسته اید برند خود را به ثبت برسانید و اکنون شما دارای شماره ثبت رسمی می باشید.

حال باید بدانید که این شماره ثبت ده سال اعتبار داشته، پس از ده سال، یک فرصت شش ماهه جهت تمدید مالکیت برند یا علامت تجاری شما، به شما داده خواهد شد. در صورتی که در این فرجه داده، مالکیت خود را تمدید نکنید، ممکن است کسی برند یا علامت تجاری خود را که بی شباهت به برند شما نیست به ثبت رسانیده و حق مالکیت لوگوی شما را از خودتان سلب کند.