ثبت برند اسلام شهر

ثبت برند اسلام شهر یکی از نمایندگی های پارس حساب می باشد. ثبت برند اسلام شهر برای فعالان اقتصادی و عزیزانی مشغول به فعالت می باشد که قصد دارند کسب و کار، بیزینس یا تجارت خود را گسترش دهند.
شما با ثبت برند یا علامت تجاری خود ، تصوری ماندگار در ذهن مخاطب ایجاد می کنید.
ثبت برند اسلام شهر همیشه در تلاش بوده تا این مراحل به دغدغه گذرانده شوند.

مراحل ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اسلام شهر

ثبت برند یا علامت تجاری ، مراحلی دارد که ما آن را برای شما شرح می دهیم. در صورتی که قصد ثبت برند یا علامت تجاری خود را دارید ، می توانید از مشاوران ثبت برند اسلام شهر نیز کمک خواهید.
در مرحله اول شما باید به طرای برند یا علامت تجاری خود بپردازید . در این مرحله با دقت کنید تا برند یا علامت تجاری شما مسابه دیگر برند ها و علائم تجاری به ثبت رسانده شده نباشد .
در صورت مشابهت ، در مرحله استعلام گیری ، شما به مشکل بر خواهید خورد.
طراحی برند یا علامت تجاری خود نکاتی دارد که باید به آن توجه نمود. به طور مثال شما امکان استفاده از علام غیر مجاز را ندارید. سهم چنین طراحی برند یا علامت تجاری تان می تواند شامل رنگ ، عدد ، حروف و … باشد. در طراحی برند یا علامت تجاری خود دقت لازم را به جا آورید. زیرا پس از به ثبت رساندن آن ، شما دیگر با آن طرح و نام از سوی مصرف کننده و مشتری شناخته خواهید شد.
پس از طراحی برند یا علامت تجاری ، می توانید به سایت اداره مالکیت معنوی رفته و مدارک و اظهار نامه خود را تقدیم نمایید.
مشاورین ثبت برند اسلام شهر در کلیه مراحل از شما حمایت می کنند. پس ترسی از این پروسه نداشته باشید. فقط کافی است که به مشاوره ثبت برند اسلام شهر عمل کنید.
قطعا از برند یا علامت تجاری شما استعلام گرفته خواهد شد ، در صورتی که شباهتی با برند ها یا علائم به ثبت رسانده شده باشد ، مسلما پرونده شما رد خواهد شد و پروسه ثبت برند یا علامت تجاری شما به تعویق خواهد افتاد.
پس از طراحی برند یا علامت تجاری ، به سایت اداره مالکیت معنوی رفته و مدارک را تقدیم نمایید. در صورتی که سایت به شما اخطار نداد ، مدارک شما ثبت شده است. حال نوبت آن رسیده است که در صف انتظار برای بررسی پرونده و مدارک خود از سوی کارشناسان اداره مالکیت معنوی بمانید.
توجه داشته باشید که ثبت برند یا علامت تجاری تنها توسط اداره مالکیت معنوی انجام می پذیرد.
ثبت برند یا علام تجاری در ثبت برند اسلام شهر چه مدت زمان می برد؟
ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اسلام شهر ، در صورتی که مدارک کاملی داشته باشید و طراحی برند یا علامت تجاری شما پذیرفته شود ، در کم ترین زمان ممکن انجام می شود .
اما توجه داشته باشید که باید مدت زمانی بین دو الی چهار ماه در صف انتظار برای بررسی پرونده خود از سوی اداره مالکیت معنوی بمانید. و این بازه زمانی گفته شده بستگی دارد که چند نفر زود تر از شما در خواست ثبت برند یا علامت تجاری داده است.
همان طور که گفته شد ، اداره مالکیت معنوی در یک شعبه و تنها در تهران فعالیت دارد. پس تعداد کارشناسان این اداره انگشت شمار می باشد.
ما در ادامه مدارکی که جهت ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اسلام شهر نیاز دارید را برای شما نام خواهیم برد.
مدت اعتبار شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری در ثبت برند اسلام شهر چه مدت می باشد؟
ما پس از دریافت شماره ثبت رسمی برند یا علامت تجاری خود ، به مدت ده سال مالکیت آن را دارید. پس از گذشتن مدت زمان ده ساله ، به شما فرجه ای شش ماهه داده خواهد شد تا در صورت تمایل جهت تمدید مالکیت آن اقدام نمایید.
اگر در این فرجه شش ماه جهت تمدید مالکیت آن اقدام نفرمایید ، حق امتیاز آن زا شما سلب خواهد شد.

چه مدارکی جهت ثبت برند یا علامت تجاری در ثبت برند اسلام شهر مورد نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی

کپی برابر اصل شناسنامه
کپی برابر اصل کارت ملی
کپی برابر اصل کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
مدارک مورد نیاز برای افراد حقوقی
کپی برابر اصل شناسنامه
کپی برابر اصل کارت ملی
کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییراتی که در شرکت صورت گرفته است ، نباید بیش تر از دو سال گذشته باشد)
کپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کارت بازرگانی و …
کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین در برند یا علامت تجاری استفاده شده باشد.
جالب است بدانید که شماره ثبت رسمی می تواند به یک یا چند نفر تعلق بگیرد . که در این صورت باید سهم هر شخص به صورت در صدی مشخص شود.
چرا ثبت برند اسلام شهر را انتخاب کنیم؟
ثبت برند اسلام شهر، یکی از نمایندگی های پارس حساب می باشد. ثبت برند اسلام شهر علاوه بر خدمات ثبتی خدمات دیگر مانند حسابداری برای شما دارند .
شما می توانید با مراجعه به ثبت برند اسلام شهر جهت به ثبت رساندن برند یا علامت تجاری خود اقدام نمایید. مشاورین ثبت برند اسلام شهر همیشه برای مشاوره دادن به شما عزیزان و فعالان اقتصادی آماده به ارائه خدمات می باشند .