اخذ کارت بازرگانی در فتح

یکی از خدماتی که کلیه نمایندگی های موسسه حسابداری پارس حساب برای متقاضیان و مراجعه کنندگان خود دارد ، کارت بازرگانی می باشد ، به همین دلیل شما می توانید به اخذ کارت بازرگانی در فتح مراجعه نمایید تا کارت بازرگانی خود را در یافت نمایید .

اخذ کارت بازرگانی در فتح کاری بسیار آسان می باشد که شما می توانید با کمک مشاوران و متخصصان این کار در کلیه نمایندگی های موسسه حسابداری پارس حساب ، انجام دهید .

به همین ما به شما توصیه می کنیم برای در یافت کارت بازرگانی خود به اخذ کارت بازرگانی در فتح مراجعه نمایید.

آیا فکر کرده اید که باید چه اقداماتی جهت اخذ کارت بازرگانی در فتح خود انجام دهید ؟ آیا می دانید می توانید بدون هیچ درد سری اخذ کارت بازرگانی در فتح خود را انجام دهید ؟

شما می توانید با ما همراه باشید تا در ادامه توضیح مفصل تری در این زمینه به شما بدهیم . هم چنین شما را با مزایای اخذ کارت بازرگانی در فتح آشنا می سازیم .

ثبت شرکت در شهریار

ثبت شرکت در صفادشت

کارت بازرگانی و کار برد آن در تجارت

کلیه افرادی که کارت بازرگانی دارند می توانند به واردات و صادرات کالا مشغول شوند. لازم به ذکر است که کلیه افراد حقیقی و حقوقی که واجد شرایط می باشند می توانند کارت بازرگانی در یافت نمایند یا جهت اخذ کارت بازرگانی در فتح، اقدام نمایند.

اما باید در نظر داشته باشید که تنها افرادی می توانند واردات و صادرات کالا انجام دهند که کارت بازرگانی خود را در یافت نموده باشند.

در چه مواردی می توان از کارت بازرگانی استفاده نمود :

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

کارت بازرگانی و انواع آن که می توان جهت اخذ کارت بازرگانی در فتح اقدام نمود :

 1. کارت بازرگانی تجاری
 2. کارت بازرگانی خدماتی
 3. کارت بازرگانی موردی
 4. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی

کارت بازرگانی تجاری :

کلیه افراد حقیقی و حقوقی می توانند کارت بازرگانی تجاری در یافت نمایند . افرادی که کارت بازرگانی تجاری دارند می توانند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت داشته باشند .

افرادی که دارای کارت بازرگانی تجاری هستند در جامعه به عنوان یک تاجر شناخته شده و از ثبت سفارش کالا تا واردات از مناطق آزاد گرفته تا انجام امور گمرکی و صادرات کالا های مجاز را می توانند انجام دهند.

کارت بازرگانی خدماتی :

کارت بازرگانی خدماتی فقط مختص به اشخاص حقوقی می باشد. شخص حقوقی که می خواهد جهت اخذ کارت بازرگانی خدماتی خود اقدام نماید ف باید مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی را داشته باشد .

لازم به ذکر است که اشخاص حقوقی که این نوع از کارت های بازرگانی را در یافت نموده اند ، صرفا می توانند در زمینه فعالیت خود واردات کالا داشته باشند .

کارت بازرگانی موردی :

کارت بازرگانی موردی تنها زمانی صادر می گردد که شخص حقیقی و یا حقوقی بخواهد کالای خود را رخیص نماید.

کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی :

کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی مختص افرادی است که مجوز سرمایه گذاری با زمینه تولیدی را داشته باشند . این نوع از کارت های بازرگانی نیز صرفا برای اشخاص حقوقی صادر می گردد.

اشخاص حقوقی که دارای کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی می باشند می توانند اقدامات لازم را جهت واردات و تهیه مواد اولیه و یا تجهزیات مورد نیاز خود انجام دهند و پس از تولید کالا یا محصول آن را صادر نمایند .

آیا می دانستید که شما با اخذ کارت بازرگانی در فتح می توانید به عنوان یک تاجر در جامعه شناخته شوید ؟ ایا هنوز بابت اخذ کارت بازرگانی در فتح سوالاتی را در ذهن دارید ؟

شما می توانید برای یافتن سوالات خود ، با اخذ کارت بازرگانی در فتح تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی در فتح

 • داشتن حداقل بیست و چهار سال تمام
 • داشتن محل کسب (دائمی یا استیجاری)
 • داشتن حداقل سه سال سابقه کار در امور بازرگانی یا داشتن مدرک تحصیلی در رشته تجارت
 • آشنایی به ضوابط و مقررات گمرکی ، پولی ، مالی و اداری کشور و مقررات تجارت خارجی
 • داشتن صلاحیت مالی ، اخلاقی و اجتماعی با تاییدیه یکی از بانک های طرف معامله و ارائه برگه عدم سوء پیشینه (مدت زمان برگه عدم سو پیشینه باید کم تر شش ماه باشد )
 • دارا بودن سرمایه مناسب با رشته فعالیت و یا داشتن سرمایه و اعتبار بانکی
 • داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت
 • داشتن پروانه کار و اقامت معتبر

چه نکاتی را باید در هنگام اخذ کارت بازرگانی در فتح در نظر بگیریم ؟

شما برای هر واحد ملکی که دائمی یا استیجاری باشد ، تنها می توانید یک کارت بازرگانی در یافت نمایید. پس در نظر داشته باشید که هنگام ارائه تقاضا نامه ف کدام نوع از کارت های بازرگانی مناسب تجارت شما می باشد.

فردی که به عنوان در یافت کننده کارت بازرگانی معرفی شده است ، باید در کلیه مراحل حضور داشته باشد . لازم به ذکر است که حضور شخص متقاضی یک امر اجباری و الزامی می باشد .

چرا موسسه حسابداری پارس حساب را انتخاب کنیم ؟

موسسه حسابداری پارس حساب با داشتن نمایندگی های متعدد در سطح شهر تهران و کرج سعی دارد تا جهت رفاه حال تجار عزیز ، در کم ترین ساعت و زمان ، ارائه خدمات دهد.

شما در صورتی که می خواهید کارت بازرگانی خود را در یافت نمایید یا برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانید می توانید به کلیه شعب مجاز موسسه حسابداری پارس حساب مراجعه نمایید.