اخذ و دریافت کد اقتصادی در ملارد

یی برای واردات و صادرات کالا ها و محصولات دارند ؟

شما می توانید جهت اخذ کارت بازرگانی در ملارد به این نمایندگی مراجعه نموده و از مشاوران این نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب سوالات خود را بپرسید .

کارت بازرگانی چیست و چه کار بردی در واردات و صادرات کالا و محصولات دارد ؟

کارت بازرگانی صرفا برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می گرد که می خواهند به واردات و صادرات کالا مشغول شوند . لازم به ذکر است که کارت بازرگانی صادر شده ، بسته به حرفه و حقیقی یا حقوقی بودن هر شخص متفاوت می باشد . در صورتی که نمی دانید بهترین کارت بازرگانی برای حرفه و کسب و کار شما کدام است ، می توانید با مشاوران کلیه نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب ، مشورت نمایید .

به طور کلی ، کلیه افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند می تواند کالا ها و محصولات مجاز را وارد و صادر نمایند .

موارد مورد استفاده کارت بازرگانی :

 1. صدور ویزای تجاری
 2. عضویت در اتاق بازرگانی
 3. ارتباط با تجار خارجی
 4. واردات از مناطق آزاد
 5. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 6. صدور گواهی مبدا
 7. صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 10. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 11. ثبت سفارش و ترخیص کالا

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی شماره ای است 12 رقمی که بر طبق قانون برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات می پردازند وضع شده است. این کد جهت شناسایی شرکت در واحد مالیاتی استفاده می شود.بر این اساس، مطابق قانون مالیاتی تصویب شده،تمامی شرکت های ثبت شده ملزم به اخذ کد اقتصادی می باشند.

دریافت کد اقتصادی در ملارد

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در شهریار

اخذ کد اقتصادی در ملارد

هر شرکت و یا موسسه بعد از اینکه به ثبت رسید و آگهی تأسیس آن صادر شد باید طی دو ماه در دارایی تشکیل پرونده داده و برای اخذ کد اقتصادی اقدام نماید.اهمیت تشکیل پرونده مالیاتی از آن جا معلوم می شود که وقتی شرکت تأسیس می شود بدون داشتن پرونده مالیاتی نمی تواند برای اخذ کد اقتصادی اقدام نماید. به همین دلیل شرکت نمی تواند اقدام به عقد قرار داد کرده و فعالیت خود را شروع کند. هم چنین شرکت نمی تواند در پایان سال مالی، اظهارنامه مالیاتی  فعالیت یا عدم فعالیت خود را به دارایی تسلیم کند.
از دلایل نیاز به کد اقتصادی برای امور مهم تجاری عبارتند از:

 • اخذ کارت بازرگانی.
 • شرکت در مزایده ها.
 • صدور فاکتور.
 • باز کردن حساب در بانک
 • شرکت در مناقصات
 • اخذ قرارداد با شرکتها دولتی

دریافت کد اقتصادی در ملارد

نواع کارت های بازرگانی که می توان جهت اخذ کارت بازرگانی در ملارد اقدام نمود :

آیا می دانید که کارت بازرگانی به چند دسته تقسیم می شود و برای هر کدام چه محدودیت هایی وجود دارد ؟ آیا می دانید جهت اخذ کارت بازرگانی در ملارد ، نیاز به چه مدارکی دارید ؟ آیا می دانید حداقل و حداکثر سن متقاضی کارت بازرگانی در اخذ کارت بازرگانی در ملارد چه میزان می باشد ؟

شما می توانید برای یافتن جواب با مشاوران نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب صحبت نمایید .

 1. کارت بازرگانی تجاری
 2. کارت بازرگانی خدماتی
 3. کارت بازرگانی موردی
 4. کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی

کارت بازرگانی تجاری :

این نوع از کارت های بازرگانی که کارت بازرگانی تجاری نام دارند ، برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می گردد . تمامی افرادی که دارای کارت بازرگانی تجاری می باشند ، می توانند در زمینه واردات و صادرات کالاهای مجاز فعالیت داشته و از آن کسب در آمد کنند .

– کارت بازرگانی خدماتی :

این نوع از کارت های بازرگانی صرفا برای اشحاص حقوقی صادر می شود . این افراد که می خواهد کارت بازرگانی خدماتی خود را در یافت نمایند لازم است تا مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی را داشته باشند .

– کارت بازرگانی موردی :

کارت بازرگانی موردی تنها زمانی صادر می گردد که فرد می خواهد کالای خود را ترخیص نماید. لازم به ذکر است که کارت بازرگانی موردی می تواند برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی صادر شود .

– کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی :

کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی نیز مانند کارت بازرگانی خدماتی ، صرفا برای اشخاص حقوقی صادر می شود . کلیه اشخاص حقوقی که برای در یافت کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی خود اقدام نموده اند ، باید دارای مجوز سرمایه گذاری با زمینه تولیدی باشند .

اشخاص حقوقی که دارای کارت بازرگانی تولیدی – صنعتی می باشند ، این امکان را دارند تا برای تهیه مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز خود ، واردات کالا انجام داده و پس از تولید ، محصول خود را صادر نمایند .

در صورتی که در این زمینه نیاز به اطلاعات بیش تری دارید ، می توانید با مشاوران نمایندگی های موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب در اقصی نقاط شهر ملارد و ملارد ، مشورت نمایید .

نحوه پیش ثبت نام کد اقتصادی در ملارد

در بازه فرصت دو ماهه پس از ثبت شرکت شما باید برای دریافت شناسه اقتصادی اقدام کنید. اولین مرحله مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور و پیش ثبت‌نام در سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی است.

پس از وارد کردن اطلاعات پایه در این مرحله ۷ روز فرصت دارید که اطلاعات خود را تایید کنید. توجه داشته باشید در صورت عدم تایید اطلاعات در بازه زمانی مذکور پرونده شما به صورت خودکار حذف می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد اقتصادی در ملارد:

 • دریافت دفترچه از واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی و تکمیل آن ها
 • دریافت فرم های مربوطه از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی و تکمیل آن ها
 • کپی مدارک شناسایی تمامی اعضای هیات مدیره
 • کپی اساسنامه
 • کپی اظهارنامه شرکت ( و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت های غیر سهامی)
 • کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی در 2 نسخه
 • کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن. دریافت کد اقتصادی در ملارد
 • کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس(در صورت موجود بودن)
 • کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن،کپیقرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.
 • نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
 • پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارایی
 • سایر مدارک مورد نیاز که توسط سازمان امور مالیاتی خواسته شود.

چرا دریافت کد اقتصادی در ملارد بسیار مهم و ضروری است؟

۱) شرکت شما هنگامی که تصمیم به انعقاد قراردادهای پر منفعت با شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ دارد، از سوی این شرکت ها و سازمان ها حتما با درخواست ارائه کد اقتصادی مواجه می شود و چنانچه نخواهید یا نتوانید این کد را ارائه دهید، بدون تردید از انعقاد یک قرارداد جذاب و پر منفعت محروم می شوید و طبیعتا با توجه به بازار پر رقابت امروزه، رقبای شما به راحتی جای شما را می گیرند و این فرصت سوزی ها گاها جبران ناپذیر است

۲) فلسفه وجودی اکثر غریب به اتفاق شرکت ها، حضور فعال و رقابت در کسب و کارهای مختلف است و یکی از مهمترین میدان های رقابت حضور در مناقصات و مزایده ها است که برای حضور موفق در بسیاری از پر سودترین مناقصات و مزایده ها، داشتن گرید و رتبه بندی شرکت است. یعنی شرکت شما از سوی دستگاه مناقصه گذار یا برگزار کننده مزایده تنها در صورتی مجاز به حضور و ارائه رزومه و پاکت پیشنهادی قیمت است که دارای گرید باشد و قبل از آن برای اینکه بتوانید برای رتبه بندی و اخذ گرید شرکت خود اقدام نمایید، لازم است که برای شرکت خود حتما کد اقتصادی دریافت کرده باشید

دریافت کد اقتصادی در ملارد

۳) در بسیاری از موارد تجار و شرکت ها برای انجام امور حرفه ای و همچنین برای کسب درآمد و سود نیاز به واردات و صادرات دارند و به همین دلیل نیازمند کارت بازرگانی هستند و برای اینکه بتوانند کارت بازرگانی دریافت نمایند لازم است که قبلا اقدام به اخذ کد اقتصادی نموده باشند

۴) شاید بتوان گفت مهمترین دلیل اخذ کد اقتصادی دوری از مشکلات و گرفتاری های مالیاتی است!

دریافت کد اقتصادی در ملارد برای چه کسانی ضرورت دارد؟

تمام شرکت‌ها موظف‌اند نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام کنند. طبق قانون دریافت کد اقتصادی برای تمام مؤدیان مالیاتی موردنیاز است. تفاوتی ندارد که شخص حقیقی یا حقوقی باشد، درهرصورت باید نسبت به دریافت این کد اقدام کند.

طبق قانون تمام اشخاص حقیقی یا حقوقی که به هر نحوی به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری مشغولیت دارند، باید این کد را دریافت کنند. البته ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی نیز برای این افراد ضروری است.

تمام شرکت‌هایی که در زمینه تولید، مونتاژ، توزیع و پخش کالا فعالیت دارند؛ تمام شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات فعالیت می‌کنند و کلیه اشخاصی حقیقی که جواز کسب و پروانه فعالیت از یک صنف را در اختیار دارند و البته مکانی هم برای انجام فعالیت دارند، موظف‌اند نسبت به دریافت کد اقتصادی اقدام کنند.

ثبت شرکت در شهریار

پیگیری وضعیت ثبت نام کد اقتصادی در ملارد چگونه است

در پایان آموزش ثبت نام و دریافت کد اقتصادی لازم است به این نکته مهم نیز اشاره‌کنیم:

درصورتی‌که قصد داشتید از وضعیت ثبت نام کد اقتصادی خود مطلع شوید می‌توانید پس از طی کردن مراحل اول و دوم که در بالا ذکر شد، گزینه پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی را انتخاب کنید و پس از واردکردن رمز و کد کاربری خود از وضعیت ثبت نام کد اقتصادی اطلاع پیدا کنید. همچنین در این بخش اخطار یا اعلام خطاها نیز مشخص است و در صورت لزوم می‌توانید نسبت به رفع آن‌ها از همین بخش نیز اقدام کنید.

دریافت کد اقتصادی در ملارد

موسسه ثبتی و حقوقی پارس حساب به صورت تخصصی در زمینه دریافت کد اقتصادی در ملارد و دیگر شهرهای غرب استان ملارد همچون شهریار، ملارد و ملارد فعالیت می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این صفحه را مطالعه کنید و با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۶۵۲۲۹۳۱۹ آدرس: شهریار میدان فرمانداری بلوار کلهر مجتمع امیران طبقه سوم واحد 9 موسسه پارس حساب ثبت شرکت در شهریار

چرا برای اخذ کارت بازرگانی در ملارد ، موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب را انتخاب کنیم ؟

برای هر بیزینس منی نیاز است که کارت بازرگانی داشته باشد تا بتواند رونقی به کسب و کار خود بدهد . به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می دهیم می توانید جهت اخذ کارت بازرگانی در ملارد ، به سراغ نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب بروید .

کلیه نمایندگی های مجاز موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب ، با داشتن سال ها تجربه در کلیه امور ثبتی حقوقی می توانند شما را در این مسیر همراهی کنند .

لازم به ذکر است که موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب ، علاوه بر اخذ کارت بازرگانی شما ، می تواند خدمات دیگری مانند ثبت برند یا علامت تجاری را به شما ارائه دهد .

شما جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید بودن اتلاف هزینه و زمان به نزدیک ترین نمایندگی موسسه ثبتی حقوقی پارس حساب مراجعه نمایید

مطالب مرتبط: وام طلا،نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه و شهریار،نمایندگی بوتان در اندیشه و شهریار